Кол 3,17 “І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть у Імя Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові й Отцеві”.

Вже на протязі 15 років евангелічно-лютеранські громади Петродолинського та Новоградківки беруть участь в міжнародній акції допомоги “Пенсіонери допомогають пенсіонерам”. Народилась ця акція в 90-х роках, коли німецький евангеліст Зігфрід Шерер, вийшовши не пенсію започаткував служіння ” Наставництво у Східній Європі”. Серед багатьох семінарів, навчання та підтримки служителів в Центральній та Східній Європі, важливе місце зайняла акція підтримки пенсіонерів. ЇЇ розквіт прийшовся на найважчі часи в Молдові та Сербії, коли пенсія досягала лише 5-20 доларів на місяць в еквіваленті в національній валюті. Тоді пенсіонери Німеччини, а потім і Швейцарії, алє і не тільки вони, долучилися до збору коштів на підтримку потребуючих людей. Центрами допомоги стали громади різних протестантських конфесій України, Молдови, Латвії, Польщі, Угорщини, Румунії, Сербії, Словаччини, Чехії, служителя яких були членами організації “Наставництво у Східній Європі”.

Я, як пастор, і тоді ще “Молодіжна ініциатива”, як молодіжний рух в Лютеранській церкві, долучилися до справи наставництва через навчальні заходи, та також приєдналися до різдвяної акції підтримки пенсіонерів. Так підтримка стала надходити в Україну, спочатку в дуже незначній кількості, а потім, з кожном роком збільшувалася. За ці роки тисячі пенсіонерів отримали продуктовий пакет та слово Божої любові від молодих людей, або від членів лютеранських громад.

Від самого початку акція мала дуже важливі критерії. Допомога продуктами в еквіваленті 10 євро на людину мала надходити самим бідним людям, які мали малу, або не мали зовсім підтримку від держави у вигляді пенсії, або від рідних.  Зрозуміло, що це люди “на межі”, і часто це межа не між бідністю та достатком, а межа між життям та смертю. Від громад в Петродолинському та Новоградківці ця акція суворо дотримується критеріїв. Алє в співпраці з соціальними працівниками та сільськими радами час від часу, особливо раніше, в списки попадали “заслужені пенсіонери”, яких місцева влада бажала відзначити  за їх працю в минулому. Звичайно, майже всі українські пенсіонери потребують допомоги, алє всеж ми намагалися надати допомогу найбіднішим. Саме ця категорія людей “відходить” найшвидше. Люди, що мають складну ситуацію, не мають на що лікуватись, лежачі, паралізовані, або такі, що пересуваються лише по квартирі, часом підтримувані лише соціальними працівниками, які теж не мають  чим підтримати, самє такі люди часто не доживають до нашої підтримки наступного року. До 15% списку кожного року змінюється через високу смертність.

Напевне саме це робить таку працю у різдвяний час, коли більшість людей відпочиває, дуже важливою і правильною. Сльози радості, щира подяка, саме з цього складається слава Господу за Його любов та підтримку. В Його імя ми приймаємо участь в цьому служінні.

На протязі всіх років спочатку “Молодіжна ініциатива”, а потім громади, брали активну участь в цій акції, кожного року додаючи свої пожертви та знаходячи волонтерів для відвідування людей.

Акція підтримки пенсіонерів в 2018 році відбувалась через громади Петродолинського, Новоградківки, Кривого Рогу та Зміївки. Разом більше 250 пенсіонерів отримали необхідну допомогу.