
14-15 травня, з нагоди 1700-річчя Першого Вселенського собору, в церковному центрі святого Павла (м. Одеса) НЄЛЦУ проходить екуменічна науково-богословська конференція, організована Українським католицьким університетом й присвячена осмисленню спадщини Нікейського собору та її актуальності в церковному сьогоденні.






У заході беруть участь представники різних християнських конфесій, богослови, історики, науковці.
З доповіддю на конференції виступив також Єпископ Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України Павло Шварц:
“Головним авторитетом в євангелічно-лютеранській традиції є Святе Писання, що відповідає ідеї реформаційного гасла «Тільки Писання». Саме Писання Старого і Нового Завітів є основою для формування віросповідних документів, канонічного права та теології Церкви. Відповідно роль і значення Соборів завжди буде розглядатися крізь призму Святого Писання.
Собор в Нікеї та три наступні Вселенські собори формують, можна сказати, теологічний максимум усіх християнських уявлень про Трійцю. В євангелічно-лютеранській традиції він, фактично, ніколи не буде переглядатися, а прийматиметься як такий, що відповідає Святому Писанню. Це теж, ймовірно, повязано з тим, що жодне антитринітарне вчення не було в історії християнства настільки небезпечним для ортодоксального вчення, як аріанізм. В той же час, з перспективи Євангелічно-Лютеранської Церкви, віра в Триєдиного Бога є, власне, тим фундаментом, на якому ґрунтується будь-який міжконфесійний екуменічний діалог”





Інформацію взято з сайту: ugcc.ua та сторінки О. Гросса у фейсбук.
Фото: Ігор Назаренко