Німецька лютеранська кірха Христа Спасителя (Erlöserkirche) в Бердянську, побудована і освячена в 1903 році, приносить радість не лише лютеранській громаді, яка проводить там богослужіння. Двері храму відкриті для різноманітних культурних подій: концертів, виставок, творчих зустрічей, екскурсій.

У розпал літа наше південне місто відвідав відомий харківський художник Гамлет Зіньковський. У виставковому залі художнього музею пройшла виставка його робіт. На власні очі за творчістю художника можна було спостерігати прямо на вулицях Бердянська, де він створював роботи в графічній манері, обираючи для них абсолютно непривабливу основу, оживляючи і даючи друге життя в старі стіни, які багато чого бачили.

9 липня відбулася творча зустріч з художником в будівлі Лютеранської кірхи Бердянська. Учасники отримали незабутнє задоволення від спілкування з художником; його цікаві історії, безпосередні і щирі відповіді на питання публіки нікого не залишили байдужими. Гамлет Зіньковський зізнався, що спочатку був здивований локацією заходу. Але пізніше, коли він прибув на зустріч з шанувальниками, то був вражений самим храмом, де стародавні стіни без будь-якої розкоші і позолоти, і навіть без внутрішньої обробки, здатні створювати особливу атмосферу для духовної і творчої людини.

Фото – В’ячеслав Мороз
Фото – Роман Романов

Зустріч пройшла в рамках конкурсу міні-грантів проекту Київський діалог за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, організатор – Перше Антікафе Бердянська «Час є».

Юрій Риков, лектор Німецької Євангелічно-Лютеранської громади м. Бердянськ