«Прийдіть, благословенні Отця Мого, унаслідуйте Царство, приготоване вам від початку світу. Я голодний був — ви нагодували Мене; хотів пити — ви напоїли Мене; роздягнений був — ви зодягнули Мене; подорожнім був — ви прийняли Мене; хворий був — ви відвідали Мене; у в’язни¬ці був — ви прийшли до Мене»

(Єв. Матвія. 25, 34-36)

Під час війни дияконічна діяльність набула особливого значення, ставши вагомою частиною життя лютеранської громади в Кременчуці.

Протягом березня-червня цього року було реалізовано декілька гуманітарних проєктів.

Адресну допомогу отримали вимушено переміщені особи, які втратили житло в зоні бойових дій, багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю (2 групи та з інвалідністю з дитинства), самотні особи похилого віку, вдови та матері, що втратили чоловіків і синів на війні, люди, які отримують мінімальну пенсію та знаходяться в гострій фінансовій скруті.

Підтримка від міжнародних партнерів

Завдяки організації «Йоанніти. Справа допомоги», Дияконії Євангелічно-Аугсбурзької Церкви в Польші, Естонській Євангелічно-Лютеранській Церкві та Євангелічній Церкві Аугсбурзького віросповідання у Словенії, щомісяця 130 осіб (село Великі Кринки Глобинського району Полтавської області, місто Кременчук та передмістя) отримували продуктові набори, що складалися з овочевих, рибних, м’ясних консервів, круп, кави, шоколаду. Також до набору входили засоби особистої гігієни та свічки, що дуже актуально під час вимкнення світла.

15 потребуючих осіб неодноразово отримували продуктові набори в місті Олександрія через Олександрійську лютеранську громаду.

Частину продуктів з цього гуманітарного проєкту було надано Комунальному підприємству «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни».

Також вдалося підтримати людей з незначними доходами, які є членами лютеранських громад Кременчука, Олександрії, Запоріжжя.

Упродовж трьох весняних місяців тривала програма підтримки людей, які потребують допомоги. 40 сімей тричі отримали сертифікати номіналом 1000 грн на закупівлю продуктів харчування та інших необхідних речей.
Під час зустрічей люди не тільки отримали сертифікати, але й дізналися про нашу громаду в Кременчуці, про Німецьку Євангелічно-Лютеранську Церкву України. Також ішлося про головні церковні свята й конфесійне різноманіття в християнстві. Усі охочі отримали біблійні видання та іншу християнську літературу.

Допомога медичним установам та соціальним категоріям

10 травня до нас приїздив Єпископ Євангелічної церкви Аугсбурзького віросповідання в Республіці Словенія Леон Новак с гуманітарним вантажем, до складу якого входило медичне обладнання, ліки, гігієнічні засоби, бензинові генератори, одяг, іграшки.  Завдяки цьому проєкту «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни» отримав три медичних ліжка-трансформери з матрацами. Все інше отримали особи вразливих категорій.

Завдяки збору речей членами громади в Кременчуці й фінансовим пожертвам тих, хто з початком війни поїхав за межі країни, громада підтримувала переселенців, а також дітей з малозабезпечених сімей одягом, речами, ліками, іграшками, цифровою технікою та меблями. Необхідні ліки на суму понад 20 тисяч гривень громада надала ветеранському шпиталю.

Памперси для дорослих отримали важкохворі, прикуті до ліжка особи. Дитячі памперси — багатодітні родини.
Також, за фінансового сприяння Естонської Євангелічно-Лютеранської Церкви, розпочато новий тримісячний проєкт із надання допомоги 14 сім’ям у вигляді грошових сертифікатів на закупівлю продуктів харчування та інших необхідних речей.

Ми дуже вдячні Благодійному фонду «Дияконія Україна» та Єпископу НЄЛЦУ Павлу Шварцу за фінансову та ідейну підтримку, а також супроводження багатьох проєктів.

Слава Господу й велика подяка з всі ці можливості!

Юрій Риков, диякон НЄЛЦУ м. Кременчук