У Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» відбулися меморіальні заходи зі вшанування 85-х роковин від рішення радянського режиму про розстріл польських військовополонених.

Пастор Ігор Шемігон взяв участь від імені НЄЛЦУ разом з іншими представниками Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій. Віддали шану закатованим. Молилися за Божу справедливість. Наголошували, що тільки в єдності поляків і українців можливо зупинити нащадка совєтів з Півночі.

Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. З весни 1937-го до 1941 року майже щоночі привозили тіла розстріляних у київських в’язницях НКВС для таємного поховання у Биківнянському лісі. Кількість похованих у Биківнянському лісі остаточно не встановлена, на думку істориків, вона може сягати до 100 тис. осіб. За даними, опрацьованими співробітниками Галузевого державного архіву СБУ та Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», на сьогодні встановлені прізвища понад 18,5 тис. осіб, похованих в Биківні. Наукові пошуки тривають.

Катинський розстріл – загальна назва одного зі злочинів комуністичного режиму, який полягав у масовому знищенні в спецтаборах НКВС та тюрмах СРСР приблизно 22 тис. польських офіцерів і державних службовців.

5 березня 1940 року, 85 років тому, Політбюро ВКП(б) СРСР ухвалило рішення про розстріл приблизно 22 тис. польських військовополонених та польської інтелігенції. Самі масові розстріли тривали у квітні – травні 1940 року в кількох таборах, де утримували полонених, та у тюрмах Києва, Харкова, Херсона, Мінська.

Ориганальна стаття та фото – https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3967142-u-zapovidniku-bikivnanski-mogili-vsanuvali-pamat-polakiv-akih-rozstrilala-radanska-vlada.html#