22-26 липня у шведському Ґьотеборзі відбулася конференція для молодих консервативних лютеран Corpus Christi, яку організувала однойменна міжнародна міжцерковна асоціація. Вона зібрала 250 учасників з 19 країн, серед яких були два представника НЄЛЦУ – пастор Ігор Шемігон та диякон-стажер Олександр Жакун. Їх участь стала можлива завдяки підтримці шведської місії Nordic Östmission.

Тема конференції “Правда та любов”, її розкривали через головну пленарну сесію. Її проводив пастор із США Браян Вольфмюллєр, який відомий активною діяльністю в мережі Інтернет. Пастор Браян запам’ятався глибоким знанням конфесійної лютеранській теології, яку він цікаво викладав молодій аудиторії, та чудовим почуттям гумору. Учасники конференції мали можливість глибше поринути в тему “Правда та любов” в групах що розглядали її у книгах Закону та Пророків, Псалмів та Писаннях апостола Івана, а також в контексті лютеранської теології.

Також відбувалися дискусійні групи на яких обговорювалися актуальні для сучасної християнської молоді питання: відношення до політики та суспільного життя, пошук правди в епоху “постправди”, виклики суспільства перед дівчатами та хлопцями і таке інше.

Особливістю конференції Corpus Christi є урочиста, теологічно пророблена та просто дуже красива літургія “високої церкви”*, яку служать декілька разів на день, базуючись на давній християнський традиції Літургії годин.

В учасників від НЄЛЦУ конференція залишила чудове враження, і вони дуже вдячні Nordic Östmission за запрошення до участі та підтримку.

* “Висока церква” – напрямок в протестантських церквах, який робить особливу увагу на збереженні літургій та традиції Давньої та Середньовічної церкви.