3 28 по 30 серпня 2019 року в Рівному відбулася спільна конференція служителів Німецької Євангелічно-Лютеранської церкви України та класису* Спільноти Реформатських Євангелічних церков. Сесії відбувалися в приміщенні Християнської альтернативної школи «Світло», директором якої є Сергій Терентьєв, пастор Реформатської церкви «Божий Завіт», яка входить до цієї Спільноти.

Порядок денний конференції був дуже насиченим. Перший день учасники присвятили ознайомленню з історією та сучасним станом лютеранських та реформатських церков в Україні. Особливо цікавим було обговорення Торунської декларації – документу, який лютерани і реформати Речі Посполитої презентували королю, як спільне визнання віри в 1645 році.

під час сесії

Під час сесії. Фото Ю. Луковий

Наступні дні учасники обговорювали різного роду проекти, які реалізуються в громадах обох об’єднань. Серед них: освітні, соціальні, місійні тощо. Незважаючи на нечисельність громад НЄЛЦУ та СРЄЦ, вони роблять цікаві та якісні проекти, які мають великий потенціал.

Результатом конференції, яка проходила в конструктивній та братній атмосфері, стало поглиблення знань з історії лютеранських та реформатських церков, ознайомлення з сучасною ситуацією та бачення перспектив майбутньої співпраці між НЄЛЦУ та СРЄЦ. Були створені спільні робочі групи, які працюватимуть над поглибленням партнерських відносин в різних сферах служіння.

___________________

* Класис – локальний керівний орган в церквах реформатської традиції