2-5 лютого в приміщенні Василиянського інституту філософсько-богословських студій ім. Св. Йосипа в селищі Брюховичі біля Львова пройшла перша за багато років конференція для чоловіків Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України, яка була організована в партнерстві зі Східноєвропейською Місіонерською мережею (СЄММ).

Головним спікером конференції був Майкл Вінд, виконавчий директор служінь Лютеранської церкви «Благодать» в м. Дестін (Флорида, США), яка належить до Лютеранської Церкви Місурі Синод. Його навчання базувалося на книзі «Доєднатися до Ісуса в Його місії» Грега Фінке. Майкл розкрив для учасників важливість учнівства та залучення кожного в місію Ісуса Христа. «Наша стратегія: Люби свого ближнього, як самого себе! (Марка 12:31)» – вчив спікер. Другим викладачем був Девід Брайденбах, директор СЄММ. Навчання проходило я в форматі семінарів, так і в малих групах, що допомагало учасникам не лише слухати, але й брати активну участь в обговоренні.

Майкл Вінд

Учасниками конференції стали 21 чоловіки з громад НЄЛЦУ у Києві, Харкові, Одесі, Полтаві, Бердянську, Шостці та Петродолинському.

Сергій Березін, м. Київ: «Конференція пройшла в дуже хорошій і теплій атмосфері братньої любові, та спілкування один з одним. Наші викладачі давали нам різні практичні завдання для груп, які допомогли мені усвідомити ще більше Божої роботи в моєму житті, сконцентруватися на Божому Слові і шукати Ісуса при вивченні Біблії. На конференції я дізнався що основний сенс учнівства. Це наслідування Христа, наслідування Його любові, намагатися любити людей так само, як Він їх любить, і проявляти до людей свою любов через добрі справи. Так я дізнався про практику створення малих груп “Шлях віри”. Я збираюся більше говорити тим хто мене оточує про Ісуса, намагатися їм допомагати, дбаючи про них. Планую більше спілкуватися з підопічними Дому Милосердя, допомагати їм у їхніх потребах, намагатися з ними дружити розповідати їм про Ісуса не тільки на біблійних уроках, а й в особистому спілкуванні».

Девід Брайденбах

Анатолій Котенко, м. Полтава: «Очікування від конференція були інтригуючими … Що ж я почую та побачу? Ми поїхали туди удвох, з братом у Христі з нашої громади Анатолієм Тимошенко. А далі все було просто чудово! Перш за все, атмосфера монастиря, благочестива гостинність господарів: у всьому доброзичливість, завжди готовність допомогти у всіх виникаючих питаннях, прекрасна кухня пісної, але дуже смачної їжі. Дуже глибокий зміст семінару, високопрофесійні спікери Майкл і Девід.

Складна тема учнівства в християнському місіонерстві була зрозуміло викладена на семінарах і практичних заняттях. Було дуже приємно, коли ми, незнайомі чоловіки з різних громад, дуже швидко входили в синхронну комунікацію і легко обмінювалися і своїми радощами і труднощами в нашого християнського життя, особливо в питаннях місіонерства … Мабуть, найяскравіше враження від семінару – це знайомство з новими братами з інших громад, наші бесіди з обміну особистим досвідом на шляху пізнання Христа»

Владислав Роговік, м. Київ «Багато із нас, членів лютеранських громад України, хочуть нести слово Господа до ближнього, але не знають, як це робити. Вирішенням цією відомої потреби громад і навчали нас брати із США. Ми дуже інтенсивно навчалися християнсьскому учнівству, що і як треба нести своїм учнівським служінням, як це було ще із учнями Христа. Що ми можемо та повинні використовувати в цьому служінні. Ми виконували методичні вказівки та вправи із розуміння, впровадження та використання учнівського служіння в лютеранських громадах. Було багато нового і потрібного для нас. Ми отримали зрозумілі методики та засоби, як в повсякденному житті лютеранина вести місіонерську діяльність через християнське учнівство».

Володимир Акімов, м. Одеса: «Я дуже вдячний, що мене запросили взяти участь в конференції. По-перше мене зацікавило те, що конференція для чоловіків, по-друге те, що це будуть чоловіки з лютеранської традиції, а мені хотілося дізнатися побільше про неї. По-третє, мене зацікавила тема учнівства, оскільки я вважаю себе християнином, і для мене важливо вміти доносити свою віру ближнім,  як і отримав її – даром. Наші американські друзі мені нагадали, як говорити з ближнім про Христа. Було цікаво дізнатися про формат груп “Шлях віри”, і я визначився з людьми, яким я можу донести істину про Христа. Ще мені було дуже цікаво познайомитися з новими людьми і, звичайно, я давно хотів дізнатися про структуру функціонування НЄЛЦУ ».