ХХІ століття привчає нас до того, що світ змінюється занадто швидко для того щоб освіти,  яку ми отримали одного разу, було достатньо щоб бути компетентними все життя. Це стосується також і служителів церкви. Окрім знань, отриманих в семінарії та інших духовних навчальних закладах треба постійно поповнювати багаж знаннь та підвищувати свій рівень кваліфікації за допомогою неформальної освіти, аби служити Богу та людям якнайкраще.

Саме тому НЄЛЦУ, за ініціативою єпископського візітатора Павла Шварца, розпочала на регулярній основі Пасторальний інститут неформальної освіти. Його чергова сесія відбулася в Харкові 23-24 вересня. В навчанні взяли участь пастори й диякони нашої церкви, та запрошені гості, для яких проводився відкритий семінар.

Пастор Олександр Гросс проводить ранкову молитву під час Пасторального інституту

Служителі НЄЛЦУ вивчали особливості богослужіння, складання проповідей під час вінчання та поховання, зачіпаючи багато дотичних питань.

Також багато цікавого матеріалу для роздумів було в книзі видатного євангельського діяча, англіканського священика Джона Стотта  “Радикальний учень”, яку треба було прочитати учасникам інституту. Крім звичних для християн тем, автор також робить наголос на питаннях економіки,  соціальної справедливості та турботи про екологію, критикуючи з християнських позицій суспільство споживання.

Наступного дня на учасників інституту чекав майстер-клас з риторики та володіння голосом, що є дуже важливим інструментом проповідника. Його проводила Лілія Криворучко, хормейстер громади НЄЛЦУ  “Святого Вознесіння” м. Харкова.

Завершував інститут відкритий семінар по ведінню сімейного бюджету та фінансової грамотності,  який викладала кандидат економічних наук, заступник декана факультету Бізнесу та фінансів НТУ “ХПІ” Олена Решетняк. На семінарі була можливість ознайомитися з ефективними інструментами по управлінню фінансами, які можна використовувати як для своєї родини, так і для управління бюджетом, наприклад, церковної громади або соціального проекту.

Сесія Пасторального інституту довела, що він тримає високу планку, охоплюючи найбільш актуальні для служителів НЄЛЦУ питання і маючи можливість запрошувати фахових викладачів.