“Блаженіше давати, ніж брати” під таким гаслом проходить польська акція “Подарунок під ялинку”. В цьому році вже у 18 раз! І кожного разу частина подарунків призначена для дітей з України!
 
Польські діти та дорослі в євангелічно-лютеранських громадах, загально-освітніх школах та приватно збирають подарунки для дітей з України та інших країн. Ця акція є своєрідним продовженням тієї любові, що в своєму часі вони отримали від віруючих закордону.
 
Кожен подарунок індивідуальний та особливий, адже він зібраний з любов’ю та бажанням поділитися частинкою радості та любові з дітьми закордону.
 
В 2018 році було зібрано 5932 подарунка, з них 600 віртуальних подарунків було передано для БФ “Дияконія Україна” та громад Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України. Їх отримали діти в Івано-Франківську, Рівному, Луцьку, Білій Церкві, Кременчузі, Харкові, Бердянську, Маріуполі, Зміївці, Одесі, Петродолині, Новоградівці та Кудрявці (Одеська обл.)
 
В Харкові, зокрема, подарунки отримали не тільки діти Недільної школи, але також діти з сімей в складних життєвих обставинах, діти з інвалідністю та дітей постраждалі від наслідків Чорнобиля.
Досить символічно відбулося теж їх вручення, адже подарунки передавала дітям в Євангелічно-лютеранській громаді “Святого Вознесіння”представник Республіки Польща пані консул Агнєшка Вуйцік-Мокшицька.
 
Хочеться вірити, що з часом і українські діти будуть збирати подарунки для своїх однолітків закордону, щоб передати і їм частинку Божої любові.
 
Довідка:
Центр Місії і Євангелізації Євангелічно-Аугсбургської (Лютеранської) Церкви в Польщі організовує акцію “Подарунок під ялинку” з 2001 оку. За цей час понад 80000 подарунків отримали діти в Україні, Білорусі, Румунії, Болгарії та Африці.