Заходи боротьби з новою коронавирусною інфекцією вплинули практично на всі сфери життя людей в більшості країн світу. Реалії сьогоднішніх днів торкнулися і церковного життя віруючих в Україні: в силу заборони на проведення масових заходів церкви були змушені відмовитися від проведення богослужінь за участю прихожан.

Великодній агнець під час карантину. Випічка бердянської громади на Великдень-2020

Німецька євангелічно-лютеранська громада міста Бердянська прийняла рішення не припиняти богослужіння, але, відгукуючись на новий виклик сьогоднішнього дня, освоїти нові форми служіння.

З середини березня проходять онлайн-трансляції богослужінь, і всі парафіяни таким чином мають можливість брати в них участь. Звичайно, це не може в повній мірі замінити церковної форми зборів віруючих і прийняття Таїнств, але практика показує, що у важкі часи нести Слово Боже, разом молитися і славити Господа в гімнах можна і таким чином.

Завдяки ініціативі керівництва Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України була відроджена ще одна форма служіння – сімейне богослужіння. Тепер щотижня всі бажаючі можуть отримати матеріали для проведення богослужіння вдома, в родині. Вони містять приблизний план, роздуми над біблійними читаннями, тексти гімнів.

Конфірмаційна школа також перейшла на дистанційну форму роботи. Не всі члени громади є активними користувачами інтернету, з ними ми підтримуємо зв’язок  телефоном, пропонуючи допомогу в разі потреби.

Треба зауважити, що завдяки активному використанню інтернет-ресурсів, до чого змушують обставини, наша інтернет-спільнота значно розширилася. Ми стали отримувати набагато більше живих, вдячних відгуків не лише від членів нашої громади, а й від інших громад нашої Церкви, які не мають можливості зараз проводити богослужіння або здійснювати їх онлайн-трансляції.

Трансляція богослужіння з громади Бердянська

 Статистика показує: робота нашої церкви стала цікавити багатьох городян, які почали вступати в нашу інтернет-спільноту.

Наш невеличке курортне місто на узбережжі Азовського моря є багатонаціональним і багатоконфесійним. Відрадно відзначити, що в умовах карантинних обмежень, з якими зіткнулися церкви в Бердянську, більшість з них мають бажання і знаходять можливості для пошуку і реалізації нових форм служіння. Тому не лише кафедральні собори, які мають великі технічні можливості для трансляції своїх служінь, представлені в медіа-просторі.

 У труднощах і випробуваннях Господь не залишає нас, даруючи сили долати їх, надихаючи на пошуки нових шляхів прославлення Його імені.

Юрій Риков, лектор Німецької Євангелічно-Лютеранської громади міста Бердянська

Джерело: Лютеранские вести № 5 (237) , 2020