1 грудня в київській церкві Св.Катерини відбулася святкова літургія з нагоди поставлення на служіння єпископського візитатора Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України.

Синод Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України 9 жовтня 2018р. обрав новим головуючим служителем Церкви пастора громади Св.Вознесіння м.Харків Павла Шварца.

На урочистість зібралися священнослужителі і віряни громад НЄЛЦУ;  представники Лютеранських Церков Європи, Азії та США; представники Православної, Реформатської, Греко-Католицької та Євангельских Церков України; представники  українського уряду та посольства ФРН; німецьких культурних товариств.

З вітальним словом до зібрання звернувся директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш. Були зачитані поздоровлення від керівників Всесвітньої Лютеранської Федерації, Євангелічної Церкви Німеччини, Євангелічно-Лютеранської Церкви Баварії. Сілезької Євангелічної Церкви А.В, УГКЦ та багатьох інших.

Пастор Павло Шварц був благословенний, наділений правами та поставлений згідно встановленого порядку Євангелічно-Лютеранської Церкви, Головою Єпископської Ради Союзу ЄЛЦ Єпископом ЄЛЦ Сибіру, Уралу та Далекого Сходу Олександром Шайерманом.

Єпископ Олександр проповідував на 4 розділ книги Даниїла. В своїй настанові він підкреслив – Господь завжди понижує гордих і беззаконників, тих що крадуть Його славу. Христос дарує мир Своїм учням, у встановлений Ним час піднімає вірних Йому людей.

Асистентами при поставленні були: Єпископ Євангелічно-Аугсбургської Церкви в Республіці Польща Єжи Самєц, Єпископ Євангелічно-Лютеранської Церкви Грузії Маркус Шох, Єпископ Євангелічно-Лютеранської Церкви Угорщини Пал Лакнер, Старший церковний радник Союзу Мартіна Лютера пастор Міхаель Хюбнер, Директор Північно-Східної Місії Мартін Вільборг, Директор Східноєвропейської Мережі Місій пастор Девід Брайнденбах, Президент Синоду НЄЛЦУ пастор Олександр Гросс.

Нехай Господь благословить Єпископського візитатора на його служінні та Німецьку Євангелічно-Лютеранську Церкву України зі всіма її громадами!

“Пильнуйте себе та всієї отари, в якій Святий Дух вас поставив єпископами, щоб пасти Церкву Божу, яку власною кров’ю набув Він”. (Дiї Апостолів 20,28)


Довідка:

Згідно положень статуту НЄЛЦУ від 2013 р, єпископський візитатор це посада, яку на певний час займає один з вибраних Синодом пасторів. В традиції НЄЛЦУ на посаду вводить один з Єпископів Союзу ЄЛЦ(колишній ELKRAS), йому асистують принаймі два єпископа.

Пастор Павло Шварц обраний на один рік. В його обов’язки входить візитація громад НЄЛЦУ, керування процесом примирення та відновлення стосунків з лютеранськими громадами, які полишили НЄЛЦУ за останні роки.