Під час свого візиту до Варшави Єпископський візитатор Павло Шварц 15 грудня зустрівся з директором Польської екуменічної ради Гжегожем Гємзою для обговорення спільних проектів в 2019 році. Пастор Гжегож Гємза вже понад 15 років співпрацює з НЄЛЦУ, початково, як Директор Центру Місії та Євангелізації Церкви Євангелічно Аугбурської в Республіці Польща, пізніше, як ведучий душпастирський курс та сьогодні в ролі директора Польської екуменічної ради.

Польська екуменічна рада є одним із партнерів в міжнародному екуменічному проекті – робоча група “Примирення”. До її складу входять представники чотирьох конфесій: лютерани, римо-католики, греко-католики та православні. Від НЄЛЦУ в робочій групі приймали участь пастор Андрій Гамбург (2009-2013) та пастор Павло Шварц (з 2014)

——-

Примітка: ініціатива «Примирення» виникла у 1974 році з ініціативи Євангелічної Церкви Німеччини та Польської Екуменічної Ради з метою вироблення проекту примирення між сусідніми Польщею та Німеччиною, чиї відносини були обтяжені спогадами про Другу світову війну. У 1996 році ініціатива була розширена за рахунок нових учасників: України та Білорусі. Так виник проект «Примирення в Європі – завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі та Німеччині», який у 1997 році був представлений на Другому Європейському Екуменічному Зібранні в м.Грац (Австрія).