23 червня 2020 року відбулася робоча зустріч єпископа НЄЛЦУ Павло Шварца з Надзвичайним та Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом.

Історія лютеран України тісно пов’язана з Латвією. Латиші становили в деяких громадах Євангелічно-лютеранської Церкви в Російській імперії другу, щодо величини етнічну групу. Це частково було результатом релігійної політики царської Росії, яка дозволяла лише німцям, прибалтам та скандинавам бути членами Лютеранської Церкви. Серед лютеран було багато видатних латишів, або людей народжених в Латвії. Наприклад харківський архітектор Юліус Цауне був також головою лютеранської ради громади “Вознесіння”. Народилися на території сучасної Латвії і харківські лікарі Вільгельм Грубе і Леонард Гіршман.

Щиро надіємося, що дякуючи співпраці Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України та Посольства Латвійської республіки в Україні вдасться розповісти історію латишів, що колись жили та працювали в Україні та розпочати нові цікаві проекти з популяризації мови і культури латишів, з яких значна частина є лютеранами.