29 серпня в Києві  відбувся семінар для Голів Рад громад Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України. Голова Ради виконує великий обсяг адміністративної роботи в своїй громади, завдяки чому вона може виконувати свою місію. Тому теми, які підіймалися впродовж семінару були дуже практичними.

По-перше учасники обговорили поточний стан справ в НЄЛЦУ: юридичну та майнову ситуацію, роботу з проектами, співпрацю між громадами та служителями, реформатськими церквами та т. і. Єпископ Павло Шварц ознайомив Голів Рад з документом про візитацію громад та докладно пояснив ідею, яка за ним стоїть.

Президент Синоду пастор Олександр Гросс провів навчання по практичним питанням: ведення документації в громаді: протоколи, метричні і т. п., ведення фінансів, праця з банком, оплата комунальних послуг та податкова звітність.

Це був дуже продуктивний час для всіх учасників семінару. Семінар дав змогу не лише нарешті зібратися разом та обговорити нагальні питання, але й навчитися навичкам, які в майбутньому стануть у нагоді в служінні громад.