14-17 травня в столиці Казахстану відбувся семінар по чоловічій роботі Союзу Євангелічно-Лютеранських Церков. Це вже третій по рахунку семінар на дану тематику. Основними спікерами семінару стали пропсти ЄЛЦ Уралу, Сибіру, Далекого Сходу Володимир Виноградов та Бренд Бюркле. Вже кілька років вони розвивають це служіння в своїй Церкві. Ми розважали чому в наших громадах чоловіки стали меншиною і що з цим робити? Які заходи змогли б зацікавити чоловіків? А також про зручні і не зручні (але з точки зору Писання потрібні) теми для зустрічей. Очікується, що в разі підтримки цієї ініціативи на місцях, подібні заходи стануть регулярними в усіх Церквах Союзу. Це служіння зміцнить наші громади та посприяє проповіді Євангелія поза літургією.
Керівництвом НЄЛЦУ мені доручено організувати подібний семінар в Україні.

Приймаюча сторона – ЄЛЦ Казахстану зробила все необхідне, щоб учасники могли плідно попрацювати та відпочити. Особлива вдячність архієпископу Юрію Новгородову та пастору Жанібеку Батенову за гостинність.

В 2017 в Нур-Султані було освячено храм Христа Спасителя і комплекс ЄЛЦ РК. Тут регулярно відбуваються духовні, освітні та культурні заходи.

пастор Ігор Шемігон