«А Світло у темряві світить, і темрява не обгорнула його»  – Івана 1:5

Любі друзі. Я вітаю Вас словами з Писання з Євангелія від Івана 1:5 «А Світло у темряві світить, і темрява не обгорнула його».

І знову ми, святкуючи Різдво, вітаємо один одного словами «Щасливого Різдва». Однак, ми знаємо, що життя зовсім не щасливе для багатьох родин, громад та країн в усьому світі. Для багатьох цей день може бути відмічено ненавистю, гнівом та підозрою. Є багато таких, чиє життя може бути наповнене розчаруванням, глибоким смутком та самітністю.

Посеред цих страждань та мороку Євангелія пропонує нам надію,як «… Світло у темряві…».

Христос – це те світло, яке пронизує найщільнішій морок; світло, яке розсіює пітьму людських сердець та приносить життя та надію. Бувши світлом для світу, Ісус годував голодних, звільняв одержимих, зцілював хворих та навчав Божому Слову жінок та чоловіків. І досі ця надія лунає в священному тексті «Хто йде вслід за Мною, не буде ходити у темряві той, але матиме світло життя». Бог, повний благодаті, досі посилає нам світло, яке пронизує ніч і перетворює її в ясний день.

Любі друзі Християни, Святкуючи Різдво, пам’ятаймо, що ми покликані бути носіями Христового спокутуючого світла. Це завдання, яке може потребувати великих жертв чи мати дорогу ціну. Нема сумнівів у тому, що цей світ потребує трансформуючого Божого світла в наш час розділення та неприкритої несправедливості.

Сьогодні цей світ затьмарюють сили, що придушують життя, такі як дискримінація, відторгнення, популізм, расизм та дегуманізація. Прояви цих сил можуть позбавити людей мужності та змусити їх сумніватись у силі Христа в нашому світі.

Посеред цих переживань Христос нагадує нам, як Бог звертається до нас у любові. Тому замість відчаю Христос запрошує нас бути дійовими особами, через яких Бог проявлятиме Свою безумовну любов та співчуття до людства.

Лише уявіть собі, як може змінитись цей світ, якщо кожен з нас дозволить світлу Христа сяяти в нашому житті, родинах та оточенні!

Нехай це світло загориться в серці кожної людини в усіх куточках землі. Нехай воно змінює серця жорстокості та ненависті і робить їх люблячими. Нехай Господь дарує нам благодать бути руками та ногами Христа,  робити це світло видимим та таким, що змінює інших.

Нехай Світло увійде в наші серця вірою. І нехай воно сяятиме в темряві цього світу. Щасливого Різдва!

Архієпископ Панті Філібус Муса
Президент Всесвітньої лютеранської федераціі