25-26 жовтня в Харкові відбувся черговий синод Німецької Євангелічно-Лютеранської церкви України. На порядку денному було обрання постійного керівництва церкви та вирішення багатьох поточних питань церковного життя.

Гостем синоду був голова синодальної комісії Євангелічно-лютеранської церкви Баварії по світовій місії і екуменізму Фрітц Шрот. Він прочитав для учасників доповідь на тему «Жити разом», яка базувалася на відомій книзі Дітрих Бонхоффера.  Фрітц Шрот закликав учасників синоду будувати відносини в церкві, на основі християнської любові, приймаючи «неідеальність» братів та сестер, самого себе та громади в цілому заради Христа.

Доповідь Фрітца Шрота

Єпископом НЄЛЦУ було обрано Павла Шварца, який до цього протягом року служив єпископським візітатором. Він нестиме служіння протягом наступних п’яти років. Введення (інталяція) нового єпископа відбудеться в Києві, в церкві Святої Катерини 30 листопада об 11:00.

Також була сформована постійна президія синоду складі пастора Олександра Гросса, Юрія Рикова (Бердянськ), Людмилу Пелих (Донецьк), Лідію Цельсдорф (Київ), Любов Литвин (Була Церква ). Президентом Синоду обраний пастор Олександр Гросс.

Керівництво НЄЛЦУ

Делегати висловилися за те щоб НЄЛЦУ подала заявку на вступ у Всесвітню Лютеранську Федерацію, Спільноту Євангелічних церков Європи та Конференцію церков Європи. Керівництво церкви отримало від них відповідне доручення.

Голосування

Гостями синоду були пастори Спільноти Реформованих Євангелічних Церков Сергій Терентьєв та Юрій Луковий. Делегати синоду мали можливість ближче познайомитися з ними, дізнатися про громади СРЄЦ та про стан співробітництва між СРЄЦ та НЄЛЦУ. Синод ухвалив продовження спілкування з пасторами та знайомство громад НЄЛЦУ з реформатськими громадами.

Окрім цього, Синод затвердив новий бюджет НЄЛЦУ та прийняв рішення про створення каси взаємодопомоги.

Делегати і гости синоду