9 вересня розпочав свою роботу Дитячий денний соціальний центр “Віфанія”, що є проектом Євангелічно-лютеранської громади села Новоградківка. Знову 16 діток з 2, 3 та 4 класів загальноосвітньої школи, отримали можливість додаткової допомоги. Як і в минулі роки дітей обирає школа. Вони відповідають трьом важливим критеріям: соціально-незахищені родини, проблеми у навчанні та поведінці.  З 16 діток 12 вперше прийшли до нашого центру. Тому перед вчителями кілька складних місяців, поки діти навчаться говорити нормальною мовою (без ненормованої лексики), зрозуміють необхідність вчитись, виконувати домашні завдання, та поважати однолітків та старших людей, хоча б в межах центру.

Центр працюватиме до кінця травня 2020 року кожного дня з понеділка по четвер. Пятницю ми залишаємо відповідальністю батьків, або частіше бабць, які беруть на себе відповідальність за цих дітей в родинах.

Зазвичай діти проводять в нашому центрі від 4 до 5 годин кожного дня після навчання в школі. Вони отримують від нас домашню їжу, часом одяг та взуття. Ми стараємось надати їм можливість мати необхідні речі для навчання в школі. 16 дітей поділені на три класи згідно поділу в школі. Три вчителя-волонтера працюють аби діти навчились читати, писати, рахувати, елементарним нормам гігієни та іншим речам, що важливі для сьогодення та майбутнього дитини. Під час шкільних канікул ми проводимо для дітей триденні табори.

Оскільки центр християнській, то діти беруть участь кожного дня в короткій біблійній годині, аби вчитись на прикладах історій Біблії. Вони також пізнають головні елементи християнського вчення, які є основою вчення всіх конфесій.

Для нашого центру цей рік ювілейний, тому в травні 2020 року ми сподіваємось разом з друзями та партнерами нашого центру, які допомогають молитвами, одягом та фінансами, відсвяткувати 10-річчя роботи. А поки, новий навчальний рік розпочався з молитви та благословіння дітей та співробітників.