Другого жовтня Єпископський візитатор Павло Шварц на запрошення Єпископа Цешинської Дієцезії Адріана Корчаго виступив з доповіддю на тему: “Лютеранська Церква в Україні в ситуації відновлення структур та відносин поміж громадами в контексті конфлікту”. Після годинної презентації польські служителі мали нагоду задати питання не тільки про конфлікт, але і про плани розбудови та віднови лютеранської Церкви та громад в Україні. Під час лекції та відповідей на питання була також представлена модель неформальної освіти служителів НЄЛЦУ, розбудова нового соціального партнерства, громадська активність Церкви,  ідея децентралізації Церкви та розвитку громад через обрання напрямку місії в своєму середовищі та багато іншого.

Конференції для служителів Цешинської Дієцезії Євангелічно-Аугсбурзької Церкви відбуваються щомісяця та мають за мету, окрім координації діяльності служителів, неформальну освіту, як інструмент для підвищення кваліфікації.Цешинська Дієцезія є найбільшою за кількістю лютеран польською лютеранською дієцезією (єпархією). Протягом майже 20 років її служителі та громади активно підтримують розвиток лютеранства в Україні. Більше про це можна прочитати за посиланням.

Цього ж дня Єпископський Візитатор Павло Шварц був запрошений, як гість на особливий вечір до Євангелічно-Аугбурзької (лютеранської) церкви в місті Бєльско-Бяла. Ця зустріч була присвячена акції “Подарунок під ялинку”  Польські діти та дорослі в євангелічно-лютеранських громадах, загально-освітніх школах та приватно збирають подарунки для дітей з України та інших країн. Ця акція є своєрідним продовженням тієї любові, що в своєму часі вони отримали від віруючих закордону. Під час бесіди, яку проводила пані Катерина Длугош, Єпископський Візитатор розповів про деталі акції з українського боку та соціальну ситуацію в Україні на сьогодні. Більше про цьогорічну акцію ми писали тут.

Наступного дня відбулася зустріч між Єпископським візитатором НЄЛЦУ та Єпископом Цешинської Дієцезії, де обговорювалася подальша співпраця, зокрема переклад та видання польських лютеранських книг українською мовою.