З 20 по 23 травня в місті Зальцбург в Австрії відбулось засідання робочої групи Спільноти Євангелічних церков Європи. В засіданні приняли участь представники (єпископи, президенти синодів, керівники єкуменічних відділів, представники єпископів) більше 20 церков, що представляють 10 країн Півдня та Сходу Європи. Спільнота створена на підставі Леенбергської угоди, та об’єднує в собі 94 лютеранські, реформатські, уніатські та методистські церкви.

Темою конференції, а також темою всього 6-річного періоду роботи до наступного повного зібрання Спільноти стала “Церква і демократія”. В минулі періоди, з 2006 року створення, Спільнота працювала над літургічними традиціями, пісенником та іншим внутрішньоцерковним темам. Цього разу дішли згоди працювати над темою, яка є дуже складною та залежить від розуміння демократії як терміну, менталітету та досвіду людей, церков та країн. Алє складність також додає цікавості.
Перше засідання було присвячене розгляду різних біблійних текстів та великого докладу по Новому заповіту та принципам в Римській імперії того часу. Висновків ще не зроблено, алє для багатьох зрозуміло, що демократії в Святому письмі немає. Але принципів, що стали основою демократії дуже багато.
Спільнота Євангелічних церков Європи святкувала разом з Єпископом Євангелічної церкви Аугсбургського визнання Австрії та Старшим церковним радником Євангелічно-Лютеранської церкви Баварії спільне Богослужіння з Причастям в церкві Ісуса Христа в Зальцбурзі.
Німецьку євангелічно-лютеранську церкву України в Спільноті Євангелічних церков Європи представляє президент Синоду пастор Гросс Олександр.