Новорічне привітання Генеральної секретарки ВЛФ
Любі сестри на брати у Христі
Ще один рік добігає кінця і починається новий. Яким чином підвести підсумки 365 днів, що минули у 2023 році? В досягненнях та успіхах, у засвоєних уроках, у здійснених подорожах, у прочитаних книгах? Чи в чомусь іншому?
Добра звістка Різдва показує нам, що наш час минає, але також те, що Бог входить у цей час. Коли ми читаємо історію народження Ісуса в другому розділі Євангелія від Луки, ми зустрічаємо кількох правителів тих часів: Цезаря Августа, імператора Риму та Квірінія, правителя Сирії. Тоді в Римській імперії відлік часу вівся за роком приходу до влади чергового імператора. Хоча в усьому світі існує багато інших календарів і систем підрахунку часу, більшість із нас у церквах-членах Всесвітньої лютеранської федерації живуть у країнах, де відлік починається з року, який вважається роком народження Ісуса Христа. Ми точно не знаємо, в якому році правління Цезаря Августа народився Ісус (і багато людей давно забули, ким взагалі був Цезар Август), але мільярди людей знають, що Anno Domini 2024 пов’язує наш відлік часу з народженням Немовляти, чия поява на світ відбулася майже ніким не поміченою. Божа любов до світу (Івана. 3, 16) втілилася в Ісусі, в Дитині, через яку Бог увійшов у світ з усіма його труднощами і стражданнями, але також з його радощами і щастям.
А як щодо того, щоб оцінити минулий 2023 рік, поставивши собі таке запитання: Як ми виконуємо подвійну заповідь любові, любити Бога всім серцем, і всією душею, і всім своїм розумом, і ближнього, як самого себе?
«Люби» – у цій подвійній заповіді йдеться це не стільки про почуття, скільки про ставлення, принцип, який керує тим, як ми говоримо та діємо. Про це нагадує гасло на 2024 рік: «Нехай між вами все робиться з любов’ю» (1 Кор. 16, 14). Любов, про яку говорить апостол Павло, є даром – даром від Бога, який формує наше життя. Якщо ми дивимося на інших як на людей, яких любить Бог, незалежно від їхнього походження чи самоідентифікації, нам стає набагато легше взаємодіяти один з одним, незважаючи на відмінності в поглядах, характері, звичках. Але, що є ще важливішим: коли ми звільнені Божою благодаттю, підтримка людської гідності стає чимось очевивдним, а підняття голосу проти гноблення та ненависті стає неминучим. Аугсбурзьке віросповідання чітко говорить про це в Артикулі VI: «віра обов’язково приносить добрі плоди».
Христос є Світлом, яке світить у темряві, і темрява не може подолати Його, незважаючи на численні спроби зробити це в багатьох місцях нашої планети. По всьому світу ВЛФ від свого імені та через свої церкви-члени продовжує ділитися світлом Христа в темряві та пропонувати надію, яка є чимось глибшим за оптимізм. І, виходячи за межі спільноти Церков, ми виконуємо подвійну заповідь любові: послання Божої любові закликає нас вийти у світ і служити всім людям.
Нехай підчас очікування нового 2024 року і заповнення планами нашого календаря нас супроводжують ці слова: «Нехай між вами все робиться з любов’ю». Нехай вони керують нашим життям і показують, в чому варто вимірювати результати наступного року.
Нехай Бог благословить усіх вас і всіх тих, кого ви зустрінете на своєму шляху.
Щасливого Нового року!
Преп. Др. Анна Бургардт, генеральна секретарка ВЛФ