Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України належить до Єдиної, Святої, Вселенської і Апостольської Церкви, що знаходиться в усі часи і всюди, де Євангеліє проповідується в чистоті і Святі Таїнства відправляються згідно з Божими встановами. НЄЛЦУ визнає і сповідує Святе Письмо Старого і Нового Завітів, як єдине джерело і непогрішиму норму всього церковного вчення і діянь, і вважає Апостольський, Нікейський і Афанасієвський Символи древньої Церкви, а також віросповідання Лютеранської Церкви, особливо Аугзбургське віровизнання і Малий Катехізис доктора Мартіна Лютера , істинним і чистим тлумаченням Слова Божого.

Ці основоположні віровчення обов’язкові для всіх наших церковних органів і не підлягають церковному законотворчому переосмисленню.

Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України слідує і зберігає всі права і традиції древньої Євангелічно-Лютеранської Церкви, яка була вперше конституйована в Російській імперії в 1832 році. Саме ця Церква (німецької традиції) була знову відроджена в 1992 році вже в незалежній Україні під назвою Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України (НЄЛЦУ).

Історично НЄЛЦУ дотримується німецьких лютеранських традицій, але вона ніколи не була і не є Церквою однієї нації або однієї мовної групи. Вона завжди відкрита для всіх християн. Головним завданням нашої Церкви є загальне поширення християнського вчення, згідно заклику і за дорученням Засновника Церкви Ісуса Христа в дусі християнської єдності між усіма вірними, її громадами та іншими християнськими Церквами.