Лютеранська громада Святого Вознесіння є найстаршою протестантською громадою міста Харкова, їй близько 250 років.

В часи радянської влади громада була ліквідована, будівля та майно відібранні, а після війни в кінці 50 років була знищена також лютеранська кірха на вулиці Гоголя. Громада офіційно відновила своє існування вже в роки незалежної України. На початку 2000 років за підтримки закордонних партнерів вдалося придбати для громади приміщення колишнього магазину за адресою вулиці Рибалко 12А, яке було перетворене за дизайном тогочасного пастора Вальдемара Вардашко в церковний центр з каплицею на 100 місць.

В місті Харкова залишилося багато будівель, що належали або були пов’язані з лютеранською громадою. Але з сакральних будівель збереглася тільки цвинтарна каплиця на вулиці Пушкінській (колишня Німецька), що служила лютеранам і католикам. На даний момент громада намагається її повернути.

За близько 25 літній період після відродження громади в місті Харкові, було проведено величезну кількість євангелізаційних, культурних, освітніх та благодійних проектів. Велика частина парафіян за цей час емігрувала в Німеччину, тим самим етнічний склад громади значно змінився і став переважно слов’янським.

Зараз громада лічить понад 60 парафіян. Одним з головних напрямків діяльності громади в останні роки є соціальна робота і дияконія.