Моє життя обертається разом зі стрілками годинника. Мені завжди треба дивитися на них. Час розставляє мені межі. Покладено межу і самого мого життя. Ті, хто працюють, знають, наскільки жорстокий час. У родинах також бракує часу один для одного. Навіть пенсіонери, про яких молодь думає, що в них достатньо часу, – і ті часто скаржаться на його нестачу.
У неділю вічності йдеться про протилежність часу: про вічність. Людині невідома вічність. Як творіння, вона завжди прив’язаний до часу. Як уявити собі вічність? Як отримати доступ до неї? Пізнати вічність людина може лише якщо вона звертається до Бога. Адже Бог вічний.
Ісус переступив найжорстокішу межу часу: смерть. Смерть – межа життя – здається нам непереборною. Однак Ісус подолав її. Таким чином Він відкрив нам доступ до вічності. Тому цілком природно, що у Неділю вічності ми, згідно з церковним календарем, відзначаємо і День спомину померлих. Це дві назви однієї і тієї ж неділі тісно пов’язані одна з одною: як можна говорити в Церкві про померлих, і при цьому нічого не сказати про Воскресіння і вічність?
Божа вічність чекає на нас, коли прийде кончина віку. Тому Неділя вічності відзначається наприкінці церковного року і є останньою неділею церковного календаря. Таким чином, кінець церковного року символізує кінець світу і часу, і висловлює наше очікування того, що за цією останньою межею Ісус Христос прийме нас у вічне життя.
На богослужінні на честь Дня спомину померлих зачитуються імена померлих рідних та близьких членів громади. Почути ще раз про воскресіння в вічне життя – велика втіха для них. У тих громадах, які мають свій цвинтар, існує також звичай проводити на ньому цієї неділі ранкову молитву. У дні, коли згадують про померлих, багато людей упорядковують могили своїх близьких, що пішли з життя, і прикрашають їх квітами.
Доктор Венріх Сленцка