У 2020 році українська пошта представила чотири марки серії «Національні меншини України: Німці». Їх створив відомий український художник Микола Кочубей. Дата та місце були обрані вдало: марки представили в рамках заходів до 79-ї річниці депортації німців з України перед будівлею Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви Святої Катерини в Києві.
Одна з марок зображує ідилічну, трохи сентиментальну різдвяну сцену: чоловік за органом, троє співаючих дітей і різдвяна ялинка. Проте за цим зображенням прихована трагічна історія. Чоловік на марці — Теофіл Ріхтер, музикант, педагог і композитор німецького походження. Він народився 1872 року в Житомирі, місті на захід від Києва, і навчався грі на фортепіано та композиторству у Відні. Під час Першої світової війни, у 1916 році, Теофіл Ріхтер переїхав до Одеси, де став органістом лютеранської церкви Святого Павла. За рік до того в його родині народився син Святослав Ріхтер, який згодом став всесвітньо відомим радянським піаністом.
В Одесі родина Ріхтерів пережила драматичні події революції та громадянської війни. Теофіл Ріхтер також викладав гру на фортепіано в Одеській консерваторії. Однак роботу в церкві йому довелося залишити, коли у 1925/26 роках його звинуватили в тому, що він як церковний працівник не підходить для навчання радянської молоді. Після цього він грав у оркестрі опери, але навіть у 1930-х роках НКВС не залишав його в спокої.
Після німецького нападу на СРСР майже 70-річного Теофіла Ріхтера в серпні 1941 року доносом було звинувачено, заарештовано НКВС, засуджено до страти за нібито співпрацю з німцями і розстріляно 6 чи 7 жовтня. Разом із ним тієї ночі загинули ще 23 людини, серед яких шестеро німців. Святослав Ріхтер, який на той час навчався в Москві, дізнався про долю свого батька лише через роки. У 1961/62 роках Теофіл Ріхтер був реабілітований.
Сьогодні пам’ятником Теофілу Ріхтеру є меморіал у церкві Святого Павла, міжнародна школа Теофіла Ріхтера в Одесі, відкрита у 2013 році, а також різдвяна поштова марка України 2020 року.