фото – на зустрічі в мерії, Регенсбург

Єпископ Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України Павло Шварц, в межах свого триденного візиту до Німеччини, відвідав декілька німецьких міст, що є постійними партнерами України.

Нюрнберг – особливе місто для харківських лютеран, адже громаду НЄЛЦУ “Святого Вознесіння” м. Харкова пов’язують з ним довготривалі та приязні стосунки: особисті та церковні. Місто завжди відгукується на різноманітні запити та виклики, пов’язані з війною, та досить активно допомагає харків’янам розв’язувати проблеми, що виникають після обстрілів російськими військами цивільної інфраструктури міста.

Дякуємо декану, Дірку Весселю, за багаторічну підтримку, молитви та відкрите до нашої маленької лютеранської спільноти серце.

Дуже приязною та радісною для мене стала також зустріч та розмова з єпископом-емерітусом Генріхом Бедфордом Стромом. Дискусія велася навколо сучасних викликів для України, стану екуменічного діалогу та перспектив стабільного та справедливого миру для нашої країни.

Велику та незмінну подяку хотілося б висловити Рафаелю Квандту, церковному раднику Євангелічно-Лютеранської Церкви Баварії за чудову організацію наших церковних зустрічей в Мюнхені, Реґенсбурзі та Нюрнберзі.

Підтримка екуменічного департаменту ЄЛЦБ є дуже важливою для Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України – (НЄЛЦУ, НЕЛЦУ, DELKU). Відтак, дорогоцінною стала можливість попрощатися зі служінням старшого церковного радника Міхаеля Мартіна, який закінчує свою працю на цій посаді, та подякувати йому за його важливий внесок у міжнародну екуменічну працю та за підтримку, яку ми у великій мірі змогли відчути після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну”.

Павло Шварц
фото – ELKB/Michael McKee / The Lutheran World Federation

Під час свого візиту до Реґенсбурґу Павло Шварц також дав інтерв’ю місцевій газеті Sonntagsblatt (“Недільна газета”), де розповів про життя міст, які постійно піддаються російським обстрілам, про об’єми та якість соціальної роботи, яка проводиться з місцевими мешканцями: з дітьми та людьми похилого віку, про надання технічної допомоги, яка стає в нагоді людям, що страждають через тривалу відсутність електроенергії внаслідок російських обстрілів. Єпископ також розповів німецьким журналістам про життя простих мешканців, членів церков, церковних служителів тих міст, що перебувають або перебували в окупації, про усі труднощі та арешти, які довелося пережити тим вірянам, а особливо очільникам церков, які залишаються на окупованих територіях.

Серед прагнень та планів керівництва НЄЛЦУ, що були озвучені під час інтерв’ю – активізувати та дедалі поглиблювати співпрацю та подальший діалог у сфері культурного обміну між містами-партнерами, деканатом та громадою Святого Павла в Одесі.

Цей візит до Німеччини підтверджує наміри та засвідчує конкретні та постійні кроки керівництва НЄЛЦУ щодо подальшого налагодження та підтримання міжцерковних зв’язків з партнерами, а також взаємного вияву братерської любові один до одного, як це заповідав Господь Христос.

Фотогалерея