13 квітня 2021 року єпископ Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України Павло Шварц взяв участь у вшануванні жертв Катинської трагедії. Жалобні заходи відбулись на Меморіалі жертвам тоталітаризму в П’ятихатках поблизу Харкова.

На меморіальній церемонії  були також присутні екзарх Харківський, голова Соціального відділу УГКЦ Василь Тучапець, єпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ Митрофан Бутинський, єпископ- ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Павло Гончарук , Генеральний консул республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик, консул Барбара Качмарчик, представники обласної та міської влади: заступник голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва, заступник голови Адміністрації Харківської області Антон Деньгуб, перший заступник голови Харківської міськради Олександр Новак і директор департаменту міжнародного співробітництва Харківської міськради Віктор Рудь, представники польських товариств Харкова та небайдужі жителі міста, що прийшли вшанувати пам’ять поляків, розстріляних НКВС у квітні – на початку травня 1940 року.

Учасники церемонії взяли участь в екуменічному молебні, покладанні квітів та встановленні свічок біля меморіалу.

“Сьогодні дуже важливий день для поляків. Це день пам’яті тисяч польських офіцерів, розстріляних за наказом Йосипа Сталіна навесні 1940 року з яких 4300  поховані на цьому Меморіалі жертвам тоталітаризму. Це були не тільки професійні військові, а й професори, лікарі, інженери, юристи, університетські викладачі, письменники, журналісти, громадські діячі. Їх убили, тому що вони були поляками, любили свою Батьківщину, боролися за неї і відмовилися співпрацювати з комуністичним режимом. Довгі роки влада Польської Народної Республіки і Радянського Союзу робили все, щоб ми забули про цих героїв. Але цього не сталося. Ми про них пам’ятали, пам’ятаємо і будемо пам’ятати завжди”- підкреслив важливість поминальної акції Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик.