В період Страсного часу громади Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України збирали пожертви для соціального служіння, а саме для притулку для бездомних «Гавань», яким опікується партнер НЄЛЦУ, громадська організація «Дім милосердя».
Притулок заснований в 2020 році в селі Андріївка Київської області. За цей час в ньому знайшли прихисток 30 безхатьків, яких волонтери організації знайшли в скрутному становищі на вулицях Києва та інших населених пунктів Центральної України. Більшість з них змогли поновити документи та отримання пенсії та поступово повернулися до життя в соціумі. Частина з них вже покинула притулок, частина залишилася в “Гавані” на постійне проживання До того ж за час партнерства 15 з підопічних «Дому милосердя» пройшли конфірмаційний курс та доєдналися до Євангелічно-Лютеранської громади Святого Мартіна. Громада заснувала при притулку свою філію, де служить проповідник Сергій Березін. Важливість цього служіння була відзначена керівництвом НЄЛЦУ, і було прийняте рішення направити пожертви, які збиралися громадами протягом Страсного часу саме притулку «Гавань».
«Дуже дякуємо друзям з Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, які під час Страсного Часу перед Великоднем зібрали близько 13 000 гривень для притулку Дому Милосердя “Гавань”. Особливо цінно, що жертвували не тільки громади у великих містах, але і в селах, де більшість вірян – люди похилого віку, які отримують мінімальну пенсію. Друзі, завдяки вам, притулок забезпечений необхідними продуктами як мінімум на квартал! Це велика допомога для наших підопічних і нашої роботи в цілому!» – пише пастир громади Святого Мартіна та співробітник «Дому Милосердя» Ігор Шемігон.
Традицію збору таких пожертв НЄЛЦУ перейняло у Євангелічно-Лютеранської Церкви Баварії. Свого часу, завдяки подібним зборам баварських лютеран були придбані декілька церковних приміщень для громад нашої церкви, а також було реалізовано багато соціальних та навчальних проектів. Для НЄЛЦУ, як для маленького об’єднання, яке досі не має доступ до церковного майна та знаходиться в складній ситуації в зв’язку за пандемією, це невеликий, але важливий крок до зрілості в соціальному служінні.