У сучасній практиці лютеранських церков все більшого поширення набувають малі чи місіонерські групи. У своєму пасторському служінні я неодноразово стикався з цією ідеєю, кілька разів намагався запустити це в дії, і щоразу мені не вистачало часу вести таку групу самому.
Після видання книги Грега Фінке “Як бути місіонером у повсякденному житті” я знову повернувся до цієї ідеї. Книга написана для звичайних віруючих, які не занурюються глибоко в богослов’я. Вона дає найпростіші пояснення того, що таке місія, яке завдання церкви на землі, що означає відповідати вимогам часу і як зробити перші кроки до місії “по-сусідству”. А найголовніше, автор пропонує не вдосконалювати знання в цій галузі, навчаючись все своє життя, а робити перший і наступні практичні кроки в місії Христа на землі. У своєму служінні колись я дійшов практичного висновку, що людина набагато більше розуміє, навчається та розвивається через набутий досвід. Інакше висловлюючись, місія відбувається під час дії, а чи не під час обговорення. Як це можна зрозуміти? Дуже просто! Потрібно спробувати самому…
Так у громадах Одеси, Петродолинського та Новоградківки народилися читацькі клуби – як перший крок до розуміння та початку дій. В Одесі та Петродолинському пройшли перші зустрічі тих, хто читає книгу Грега Фінке та обговорює її зміст на зустрічах. І, як я бачу, викликає вона великий інтерес до прочитаного. Адже це безпосередньо стосується нашого християнського досвіду в особистому житті та житті громад.
У свою чергу, в Новоградківці започатковано дещо інше. Ми взяли участь у двох онлайн-зустрічах із Грегом Фінке, де він особисто представив кілька основних ідей місіонерства “по-сусідству”. І лише після цього ми приступимо до читання та обговорення книги у групі. Ми дуже сподіваємося, що ця ініціатива сприятимеме кращому розумінню вірянами своєї ролі у справі місії Ісуса Христа та практичної сміливості бути частиною того, що робить Бог на землі.
Олександр Гросс, пастор громад Одеси, Петродолинського та Новоградківки.