На початку березня громади Північного Сходу України і Києва відвідала делегація давніх друзів НЄЛЦУ з Nordisk Östmission (Швеція) у складі Мартіна Вільборга та Марії Флісінг.

Марія Фісінг та Мартін Вільборг біля стародавнього дубу – ровісника Реформації – в Харкові

Особливо символічним був візит до харківської громади “Святого Вознесіння”. Перший пастор громади після радянського періоду – Вальдемар Вардашко на початку дев’яностих років минулого століття розпочав своє служіння саме за підтримки цієї місії. З тих пір партнерські стосунки тривають більш ніж тридцять років, і включають в себе гуманітарну допомогу, видання конфесійної літератури, зокрема, праць відомого єпископа Гьотеборга Бу Йєртса, і багато інших сфер. Мартін та Марія взяли участь в недільному богослужінні громади третього березня і ознайомилися з життям Харкова під час війни.

в Харкові

Далі гості зі Швеції також відвідали громади Полтави, Кременчука та громаду “Святого Мартіна” в Києві. Вони мали нагоду поспілкуватися з місцевими лютеранами, ознайомились з соціальним служінням та відвідали пам’ятки спільної українсько-шведської історії.

в Полтаві
в Кременчуці
в Киеві

«Дякуємо за візит до нас і слова підтримки в цей непростий для нашого народу час, переповнений втратами від російської агресії та страху перед невизначеним майбутнім» – пише єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц