На початку березня громади Північного Сходу України і Києва відвідала делегація давніх друзів НЄЛЦУ з Nordisk Östmission (Швеція) у складі Мартіна Вільборга та Марії Флісінг.
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/1517-768x1024.jpg)
Особливо символічним був візит до харківської громади “Святого Вознесіння”. Перший пастор громади після радянського періоду – Вальдемар Вардашко на початку дев’яностих років минулого століття розпочав своє служіння саме за підтримки цієї місії. З тих пір партнерські стосунки тривають більш ніж тридцять років, і включають в себе гуманітарну допомогу, видання конфесійної літератури, зокрема, праць відомого єпископа Гьотеборга Бу Йєртса, і багато інших сфер. Мартін та Марія взяли участь в недільному богослужінні громади третього березня і ознайомилися з життям Харкова під час війни.
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/x1-1024x768.jpg)
Далі гості зі Швеції також відвідали громади Полтави, Кременчука та громаду “Святого Мартіна” в Києві. Вони мали нагоду поспілкуватися з місцевими лютеранами, ознайомились з соціальним служінням та відвідали пам’ятки спільної українсько-шведської історії.
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/poltava1-768x1024.jpg)
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/poltava-1024x695.jpg)
![](https://nelcu.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/rbtd-768x1024.jpg)
«Дякуємо за візит до нас і слова підтримки в цей непростий для нашого народу час, переповнений втратами від російської агресії та страху перед невизначеним майбутнім» – пише єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц