20 березня в приміщенні Євангелічно-Лютеранської громади Петродолинського відбулася мемориальна подія до 80 річниці депортації немецького населення сіл “німецької балки”. Спочатку пастор лютеранських громад привітав всіх присутніх. В своєму виступі він коротко розповів історію сіл, заснованих німцями-колонистами в 1804 році. 20 березня 1944 року, після 140 років проживання, німці примусово були виселені оккупаційною адміністрацією.

Цей період історії залишив для нас кілька гарних прикладів. Один з них – це єднання заради людей школи, церкви і адміністрації. Цей приклад надихнув сучасні євангелічно-лютеранські громади Петродолинського та Новоградківки активно працювати з дітьми і адміністраціями сіл сьогодні. Особливо в социальній сфері.

Після пастора з коротким історичним нарисом виступив краєзнавець Сергій Агеєнко, який розповів про депортацію німецького населення і трагічну долю тих багатьох, хто втратив свою Батьківщину.

Надалі виступали староста Новоградківки Ольга П’яна, голова Великодальницької ОТГ Деніс Ткаченко, староста сіл Мирне та Широка Балка Владимир Викторович Осадчий, який вручив громаді грамоту від Біляєвської ОТГ, староста Мар’янівки Наталія Чабанова, староста Йосиповки і Лібенталя Лариса Петренко та секретар Дальницької ОТГ Жанна Кудринська, яка також вручила грамоту громаді від керівництва. В виступах наших гостей звучало багато подяк людям, що заснували села і тим, хто сьогодні дбають про населення.

Крім вищевказаних гостей перед присутніми виступила голова Ради громади НЄЛЦУ в Зміївці Херсонської області Ніна Кнутас, яка розповіла про депортацію з її рідного села в минулому і сьогодні, коли нащадки змущені знову залишити село через війну.

Основна частина Дня пам’яті завершилась спільною молитвою про минуле та сьогодення наших сіл. На завершення керівники адміністрацій восьми сіл та жвох ОТГ познайомились з проектами громади Петродолинського та оглянули комплекс будівель церкви, де нині проживають переселенці.

Дякуємо Богу та кожному за цю важливу подію!

пастор Олександр Гросс