12-14 травня з візитом в Україну приїхала делегація Всесвітньої Лютеранської Федерації на чолі з генеральною секретаркою пастором Анне Бургхардт (Естонія) та президентом, єпископом Віборга (Данія) Генріком Стубк’єром.

Він розпочався з урочистого богослужіння в Лютеранській церкві Святої Катерини в Києві присвяченого неділі EXAUDI. В богослужінні взяли участь єпископ Євангелічної Церкви Аугсбурзького віросповідання в Словенії Леон Новак, єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц, інші служителі Церкви та голови Рад громад. Почесними гостями стали міністр церковних справ Данії Мортен Далін, представники посольств Данії, Фінляндії, Норвегії та Словенії, представники місії ВЛФ в Україні, а також керівник Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.

Анне Бургхардт виголосила проповідь, під час якої зазначила:

“Дорогі сестри і брати в Україні! Моє серце глибоко переймається вами, коли я думаю про всі страждання, через які вам довелось пройти за останні роки… Але будьте впевнені, що тисячі ваших сестер і братів у лютеранській спільноті церков з усього світу щодня моляться за кінець війни та за справедливий мир для українського народу.

Сам Бог знав і пережив страждання. Бог знає, що означає бути зрадженим і покинутим. Але дяка Богові, що ми також знаємо єдину надію. Надію, засновану на воскресінні нашого Господа, надію, вкорінену в Його обіцянці бути з нами щодня до кінця віку. Він з нами через Свого Святого Духа, єднає нас з Богом і один з одним!”

Під час богослужіння пройшла конфірмація нових членів громади Святої Катерини, які пройшли курс Катехізису разом з єпископом Павлом Шварцом, і всі учасники були запрошені до Святого Причастя.

По закінченню богослужіння гості зібралися в малому залі церкви, де пройшов урочистий обід, під час якого мали нагоду виступити та поділитися своїми думками щодо ситуації в Україні Анне Бугрхардт, Генрік Стубк’єр, Мортен Далін та Павло Шварц та Віктор Єленський. Анне Бургхардт від імені ВЛФ подарувала НЄЛЦУ копію Лундського хреста — відомого витвору сальвадорського художника Крістіана Чаварія, який поєднує яскраві кольори та глибокий євангельский символізм.

Наступного дня члени делегації в супроводі єпископа Павла Шварца відвідали київський офіс ВЛФ, який координує гуманітарну роботу об’єднання в Україні, взяли участь в засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка проходила в приміщенні Лютеранської церкви Святої Катерини, а також зустрілися з керівником Офісу Президента України Володимиром Єрмаком. Керівники ВЛФ отримали подяку за послідовну допомогу України в ситуації військової агресії та зазначили, що їх візит в Україну має на меті подальшу підтримку народу України в його боротьбі за свободу і справедливий мир.

14 травня делегація приїхала до Харкова, де ознайомилася з діяльністю місцевого офісу ВЛФ, організацій-партнерів та зустрілася з міським головою Харкова Ігорем Тереховим. Учасники отримали можливість поспілкуватися з мешканцями відновленого, відвідати приміщення підземної школи та пункт розподілу гуманітарної допомоги — ці проекти стали можливими за підтримки ВЛФ. Ігор Терехов вручив Подяку міського голови, відзначивши великий внесок організації в розбудову стійкості міста в умовах постійних ворожих атак.

Того ж дня керівники ВЛФ завітали в гості до місцевої лютеранської громади “Святого Вознесіння”. Вони познайомилися з життям громади та висловили солідарність з харківськими одновірцями. В свою чергу хор громади привітав гостей співом, а єпископ Павло Шварц вручив невеличкі пам’ятні подарунки.

Наприкінці візиту пастор Буркхард та єпископ Стубк’єр, разом з представниками київського офісу ВЛФ відвідали соціальний центр для бездомних партнера НЄЛЦУ — організації “Дім Милосердя Київ”. Гості ознайомилися з його роботою та мали можливість поспілкуватися зі співробітниками та підопічними центру.

Фото: LWF/Анатолй Назаренко, Офіс Президента України, Харківська міська рада