Сьогодні Єпископ Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України взяв участь в молитві за мир на початку Церковних Днів у Франкфурті на Одері.

Під час молитовного заходу він зачитав короткий текст з роздумами, щодо миру та разом з іншими учасниками благословив присутніх.

Коли переїжджаєш з лінії фронту, де артилерійські обстріли і бомбардування знищили твоє прикордонне містечко чи село, до більш захищеного Харкова, тобі спочатку здається, що це велике місто, начебто, є безпечним місцем, де можна трохи перепочити. Проте, постійні тривоги, які лунають, та бомби, дрони і ракети, які весь час летять сюди, нагадують тобі, що це аж ніяк не мир.

Коли ти прямуєш далі, на захід своєї країни, то й там так само: тривоги, ракетні удари та похорони тих, хто віддав за тебе власне життя, нагадують про те, що миру немає.

Коли ж, нарешті, перетинаєш кордон і потрапляєш до країни, яка не знає війни, то й там не знаходиш миру. Тривога за близьких, що залишилися, та сум за домівкою йдуть за тобою слідом, куди б ти не прямував.. До того ж, серед людей, які ще не відчули війни, ти також бачиш страх перед цією ймовірною великою загрозою та злість на власне безсилля, що іноді перетворюються на агресію до біженців, які тікають від війни.

Той, хто відчув на собі тягар війни, спроможний зрозуміти цінність миру, а також його ціну. Іноді вона надто велика, але поки зло не переможене, то й не може настати справжній справедливий мир. Всі інші види миру є підробкою та ведуть до нового конфлікту.

Мир, про який ми читаємо у Євангеліях, теж мав свою ціну, але саме завдяки жертві Христа, ми маємо мир у Господі. Мир, який підштовхує нас сьогодні стати Божими миротворцями та проповідниками Його надії!

Павло Шварц
Фотограф Карл Хайнц Ульріх