05-06 квітня 2024 року відбулася конференція голів Рад громад НЄЛЦУ за участю єпископа Павла Шварца та інших служителів Церкви. Вона розпочалася в п’ятницю в Петродолинському. Учасники обговорювали цінності, принципи та пріоритети дияконічного служіння, планували соціальні та місійні проекти та навчалися взаємодії з керівництвом Церкви та органами державної влади.

Учасники конференції. Фото: Ігор Назаренко

Перебуваючи в церковному центрі Петродолинського, який за час повномасштабної війни перетворився на справжній гуманітарний хаб та містечко, де живуть переселенці, учасники, разом з волонтерами місцевої лютеранської громади та мешканцями містечка, в знак вдячності урочисто підняли прапори країн, в яких розташовані Церкви та организації, що підтримували громади НЄЛЦУ під час повномасштабної війни. Серед них: Німеччина, Швеція, Словаччина, Сполучені Штати, Чехія, Естонія, Польща та Данія.

Наступного дня учасники приїхали в Одесу, де разом аналізували стан та перспективи громад, залучення ресурсів та можливості для навчання співробітників та волонтерів.

Того ж дня в церкві Святого Павла відбулась ординація на пасторське служіння доктора Дмитра Цоліна, який нестиме служіння у Львові. Згідно євангелічно-лютеранському віровченню, обряд ординації – це урочисте визнання Церквою квалифікації служителя. Він не є Таїнством і ординовні служителі не становлять окремого “духовного стану”, тому що згідно Новому Заповіту всі хрещені члени Церкви однаково є священниками, але служить для підтримання порядку та якнайкращого розповсюдження Божого Слова навченими та здібними людьми.

Учасники мали можливість відвідати Музей історіі чорноморських німців, який розташований на території церковного центру в Одесі.