Наприкінці січня в НЄЛЦУ відбулися важливі церковні заходи, які проходили в Одесі та області: конференція служителів, курс підготовки лекторів та візит представників міжнародних партнерів.

У четвер в Петродолинському розпочалася конференція служителів НЄЛЦУ за участю пасторів і дияконів Спільноти Реформатськіих Євангелічних Церков та поважних гостей з Європи: генерального секретаря Спільноти Протестантських Церков Європи Маріо Фішера та генерального секретаря фонду Gustaw-Adolf-Werk Енно Хаакса.

Учасники і гості конференції в церкві Святого Павла

В перший день учасники традиційно розповіли про стан справ, викликі і благословіння в своїх громадах, обговорили плани на 2024 рік, затвердили порядок Хрещення та конфірмації дорослих і текст положення про служіння диякона, який має бути затверджений креівництвом Церкви. Окрема частина була присвячена відновленню систематичної співпраці між НЄЛЦУ та СРЄЦ, яка значно ускладнилася з початком повномасштабної війни. Представники обидвох церковних спільнот підтвердили курс на подальше зближення.

Обговорення в Петродолинському

Наступного дня учасники приїхали в Одесу, де конференція продовжилася на території церковного центру. Маріо Фішер презентував СПЦЄ та нагадав, що в 2023 році виповнилося 50 років з моменту підписання Лейєнберзької угоди, яка встановило спільноту катедри і алтаря між більшістю лютеранських, реформатських і об’єднаних Церков Європи. Для учасників, до яких доєдналися лектори громад НЄЛЦУ Дмитро Цолін викладав лекції “Втуп до Бібілії”. Навчання для лекторів продовжилося також в суботу.

Маріо Фішер презентує СПЦЄ
Дмитро Цолін викладає лекторам

В Петродолинському Енно Хаакс та Маріо Фішер познайомилися з родинами біженців з прифронтового села Зміїівка. Вони дізналися про ситуацію в селі під час війни та числені руйнування, які були заподіяні російськими військами. За підтримки Gustaw-Adolf-Werk на території церковного центру будуються модульні будинки, які здатні вмістити тих, хто постраждав від війни. Також гості завітали до Новоградківки, ознайомилися зі служінням місцевої громади та станом місцевої кірхи, яка досі знаходиться в зруйнованому стані. Важким досвідом став короткий візит до цвинтаря в одеському районі, на окремій ділянці якого поховані українські воїни, полеглі на фронті.

Енно Хаакс (зліва) та пастор Олександр Гросс
Будівництво в Петродолинському

В неділю на Свято Преображення Маріо Фішер проповідував на богослужінні громади Святого Павла в Одесі. “Є найяскравіші вершини досвіду, моменти, коли ми усвідомлюємо, що небеса відкриті, миті, які ми хотіли б зберегти назавжди. Ми не можемо їх утримати. Але ми можемо черпати з них силу, і з цим зміненим поглядом піднятися над повсякденністю та осяяти життя людей світлом та любов’ю Бога” – підкреслив він в своїй проповіді.

Маріо Фішер проповідує в громаді Святого Павла