Єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц був офіційним гостем на благословенні пастора Крістіана Коппа на служіння єпископа Євангелічно-Лютеранської Церкви Баварії, яке відбувалося 29 жовтня в Нюрнберзі, в Церкві Святого Лаврентія. Попередній єпископ Хайнріх Бедфорд-Штром служив на своїй посаді з 2011 року і урочисто передав повноваження наступнику.

Крістіан Копп приймає єпископський хрест

Крістіан Копп народився 1964 року в Регенсбурзі. Вивчав теологію в університетах Мюнхена, Ерлангена, Берна та Тюбінгена. Ординований у пастори у 1994 році в Інгольштадті. З 1998 до 2019 року служив пастором у різних парафіях Нюрнберга. У 2019-2023 роках був старшим церковним радником церковного округу Мюнхена та Верхньої Баварії. Крістіан Копп одружений, має одну дочку і двох онуків.

Крістіан Копп та Хайнріх Бедфорд-Штром з дружинами

Євангелічно-Лютеранська Церква Баварії – найбільша лютеранська церква в Німеччині, яка входить до Євангелічної Церкви Німеччини і є членом Всесвітньої Лютеранської Федерації та інших екуменічних об’єднань. З моменту відродження лютеранських громад в Україні ЄЛЦБ почала надавати їм підтримку і стала головним партнером НЄЛЦУ. ЄЛЦБ направляла в Україну пасторів, допомагала відродити літургічну, освітню та дияконічну діяльність, а також стала основним донором відновлення одеської кірхи. Партнерство було перервано через дії попереднього керівництва НЄЛЦУ, і зараз церкви знаходяться на шляху відновлення відносин.