У той час, як російські ракети продовжують обрушуватися на міста України, місцеві церкви роблять все можливе, щоб підтримати постраждалих від війни. На вершині пагорба в центрі Києва знаходиться Німецька Євангелічно-Лютеранська церква Святої Катерини, де розташовується лютеранська громада, яка сягає корінням кінця XVIII століття.

Громада Святої Катерини, одна з 24 членів Німецької євангелічно-лютеранської церкви України (НЄЛЦУ), яка стала індивідуальним членом Всесвітньої Лютеранської Федерації з червня 2022 року, живий свідок болю, викликаного російським вторгненням в Україну, старанно працює, підтримуючи людей.

Коли Росія знову почала обстріл міста, ракети також потрапили до сховища гуманітарної допомоги, наданої НЄЛЦУ іншою церквою-членом ВЛФ, євангелічною церквою Аугсбурзького сповідання у Словацькій Республіці. «Склад було пошкоджений, одна людина загинула на місці, і декілька отримали поранення,» – розповідає Лідія Цельсдорф, голова Ради громади Святої Катерини у Києві.

Лідія Цельсдорф

Вона описує війну, яка вплинула на людей з усіх верств суспільства. Але війна принесла не лише біль та страждання, а й неймовірно сильно згуртувало суспільство. «Війна також згуртувала суспільство, оскільки ми бачимо, що люди почали допомагати один одному, не чекаючи натомість», — розмірковує Лідія.

Община Святої Катерини у Києві співпрацює з благодійним фондом «Вільні серцем», через який вони поширюють допомогу потребуючим територіальним громадам, наприклад, у Чернігівській області на півночі України. За словами Лідії Цельсдорф, з початку війни вони допомогли приблизно 4000 людей по всій Україні.

«Ті, кого ми підтримуємо, — це люди, які втратили житло через війну, не отримують гуманітарної допомоги в повному обсязі або живуть у важкодоступних районах. Ми забезпечуємо їх продуктами харчування, одягом на зиму, предметами гігієни, а іноді будівельними матеріалами. Своєю волонтерською діяльністю ми хочемо показати, що ми є дружною нацією і готові допомогти людям у кризовій ситуації. Ми молимося за мир в Україні та в усьому світі», — пояснює вона.

Бходж Ханал в Києві

Відвідавши 14 жовтня церкву Святої Катерини, виконуючий обов’язки лідера команди ВЛФ в Україні Бходж Ханал розповів про важливість місцевого «коріння» для ВЛФ, як спільноти церков, які займаються гуманітарною допомогою по всьому світу. За його словами, робота, виконана місцевою громадою, доповнює гуманітарну діяльність програми Всесвітнього служіння ВЛФ в Україні. «В Україні ВЛФ планує охопити служінням 50 000 осіб, – зазначив Ханал, – у тому числі у сферах освіти, надання притулку, соціальної зв’язності, психічного здоров’я, психосоціальної підтримки та підготовки до холодних зимових місяців».

Оригінал