“Через узи до миру” – девіз Всесвітнього дня молитви присвяченого Палестині 1 березня 2024 року, здається недосяжною ілюзією після неймовірних терористичних актів руху ХАМАС 7 жовтня 2023 року та військових операцій Ізраїлю в секторі Газа, які забрали тисячі життів та знищили тисячі домівок. Мир на Святій Землі, життя, в якому “милість та істина зустрінуться, правда і світ поцілуються”, як мовиться в 84-му Псалмі , – далеке бачення, і все ж, це бачення, якого Всесвітній день молитви прагне дотримуватися.

Громади НЄЛЦУ традиційно залучені в проведення Всесвітнього дня молитви. Але, зважаючи на те, в Україні вже десятий рік продовжується війна, розв’язана Російською Федерацією, яка також забрала тисячі життів, мільйони змусила покинути домівки і залишила зруйнованими, молитва відбувається з великим акцентом на справедливий мир для нашої країни. Цього року страждання палестинців особливо римуються зі стражданням українців яким також відмовляють в праві на державність та право самостійно вирішувати свою долю.

Першого березня Всесвітній день молитви пройшов зокрема в київській громаді Святої Катерини. Алтарний простір був декорований як тематичними елементами, пов’язаними з Палестиною, зокрема її національним прапором, так і прапорами України та об’єднаної Європи — символу потягу громадян України до свободи та суб’єктності.

Голова громади Святої Катерини Лідія Цельсдорф пише: «Ми вдячні всім , хто долучився до організації Всесвітніго дня молитви! Саме серед несправедливості, війни та страждань Бог кличе нас терпіти один одного в любові. Якщо ми будемо триматися разом, незважаючи на всі труднощі, ми будемо жити у мирі, який Бог обіцяв нам, Тому ми ділимося цим миром!»