Наприкінці лютого-початку березня Україну відвідав Вольфганг Краутмахер, пастор Євангелічної Церкви Бранденбургу-Берліну-Верхньої Лужиці, що служить в окрузі міста Ліберозе на сході Німеччини.

Вольфганг Краутмахер проповідує у Вінниці

Пояснюючи свою мотивацію приїхати до воюючої країни, він написав «Як сестри та брати однієї церковної євангелічно-лютеранської сім’ї ми пов’язані нашим спільним визнанням віри. І це означає, як пише апостол Павло: «Якщо одна частина страждає, то інші частини страждають разом із нею» (1-е до Коринтян 12:26а).

Після богослужіння в громаді Запоріжжя

Пастор Краутмахер в супроводі пастора НЄЛЦУ Віктора Целінко відвідав громади Вінниці, Житомира та Запоріжжя, а також київську громаду Святого Мартіна і соціальний центр “Дом Милосердя Київ”. В громадах він проповідував Боже Слово українською мовою, яку зараз вчить, та співслужив під час Таїнства Святого Причастя. Також пастор Краутмахер є музикантом — для учасників богослужінь він виконав на тромбоні мелодії лютеранського хоралу “Могутня нам твердиня Бог” та пісні “Боже великий єдиний” Миколи Лисенка.

Причастя в Житомирі
Пастор Краутмахер грає на тромбоні на богослужінні в громаді Святого Павла

Також, частиною візиту було відвідання старовинного міста Звягель Житомирської області, яке тісно пов’язане з історією волинських німців.

Біля пам’ятника Лесі Українці в Звягелі