В жовтні 2023 року благодійний фонд «Дияконія Україна» при Євангелічно-лютеранській громаді Святого Вознесіння м. Харків розпочав новий освітній проект за підтримкою Євангелічної громади Аугсбурзького віросповідання в м. Пщина (Польща). Його мета – допомогти дітям та батькам хоча б частково подолати освітні виклики, яких під час війни та внаслідок навчання онлайн є досить багато.

Один з напрямків цієї праці є логопедія (включно з логоритмикою та розвитком мовлення). Протягом трьох місяців фонд надавав стипендії для праці з репетитором 12 занять один раз на тиждень. Додатково учасників курсу було запрошено до участі в безкоштовних заняттях з творчості, театру, музики та в недільній школі. Першими учасниками стали п’ять дітей.

Другим напрямком освітнього проекту стала математика, яка є важливою частиною шкільної програми, але, на жаль, не завжди онлайн-уроки допомагають засвоїти матеріал. Під час першого набору дітей на стипендіальну програму було проведено 60 індивідуальних лекцій для 5 дітей з 3, 5 та 9 класів. Заняття відбувалися у приміщеннях громади.

На початку лютого за підтримки Товариства Мартіна Лютера (Martin Luther Verein in Bayern e.V.) відбувся новий набір на логопедічні, музичні та метематичні заняття. На які записалося вже 17 дітей.