23-26 березня в Киргизстані відбувся семінар для чоловіків Союзу Євангелічно-Лютеранських Церков*, до якого входить і НЄЛЦУ. На учасників з України, яку представляли єпископ Павло Шварц та президент Синоду Олександр Гросс, Росії, Білорусі, Казахстану та Киргизстану чекала цікава і насичена програма.

Кожен день був присвячений особливій темі: дружбі, суперництву, випробуванням та поклику. Серед спікерів були: Владiмір Віноградов, Бредн Бюрклє (обидва – ЄЛЦ Уралу, Сибіру та Далекого Сходу), Ніколай Воробьйов (Клуб батьківства) та Марія Беккер, з громадської організації Stop Vi, яка займається профілактикою домашнього насильства, яка провела семінар на відповідну тему.

Окрім навчання, значну частину семінару учасники приділили розробці програми служіння для чоловіків, яка потім буде імплементуватися в церквах.

Більша частина семінару відбулася на березі мальовничого гірського озера Ісик-Куль, і в перервах між навчанням та практикою учасники мали можливість насолодитися краєвидами цього величного Божого творіння.

Закінчився семінар в столиці Киргизстану Бішкеці спільним богослужінням зі Святим Причастям, який провів єпископ ЄЛЦ Киргизстану Альфред Айххольц.

* Союз ЄЛЦ – об’єднання незалежних лютеранських церков німецької традиції, утворене в 2015 році замість колишньої ЄЛЦ в Росії та інших країнах (ELKRAS)