6 лютого 2024 року Всеукраїнська Рада Церков та релігійних організацій (ВРЦіРО) на чолі з Головучим у Раді Станіславом Носовим зустрілася з Архієпископом Кентерберійським Джастіном Велбі та обговорили питання щодо подальшої підтримки Украіни у її боротьбі з російською агресією.

Під час зустрічі духовний глава Церкви Англії запитав представників українських конфесій про те, як війна впливає на служіння церков, які є першочергові виклики та які очікування церков на 2024 рік. 

Головуючий у ВРЦРО висловив подяку архієпископу Кентерберійському за підтримку України та українського народу зі сторони Церкви Англії та Великобританії. Він зазначив, що одним з головних викликів в контексті війни серед вірних різних конфесій та в цілому в суспільстві є розділення сімей і пов’язані з цим ризики. Разом з цим, в прифронтових областях спостерігається кількісне збільшення релігійних громад, де люди знаходять соціальну підтримку і душпастирську опіку.

Представники ВРЦіРО зазначили, що під час військового стану в Украіні є свобода віросповідання, діють демократичні інститути та судова система, церкви мають діалог з владою у вирішенні актуальних питань державно-церковних відносин та гуманітарних проблем суспільства. Представники украінських конфесій висловили надію на переможне закінчення війни у цьому році та готовність до участі у післявоєнній відбудові Украіни. 

Присутні члени Ради Церков озвучили основні сфери підтримки України, включаючи гуманітарні аспекти, надання Україні додаткових засобів  ППО і ПРО для захисту життя цивільного населення та надання допомоги щодо посттравматичної реабілітації.  

В зустрічі взяли участь представники Церкви АСД в Укрїані, Православної Церкви України, Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви в Украіні, Української Церкви ХВЄ, Української Євангельськоїї Церкви, Української Православної Церкви, Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, Обʼєднання іудейських релігійних організацій України  та Інституту релігійної свободи. Представником НЄЛЦУ був пастор Ігор Шемігон.

За матеріалами vrciro.org.ua