8-9 лютого в Харкові відбулася перша в цьому році зустріч служителів НЄЛЦУ, яка мала більшою мірою навчальну складову, хоча учасники обговорювали й багато практичних моментів.

В перший день на служителів чекали дві цікаві лекції про історію християнського мистецтва від кандидата мистецтвознавства та автору книги «Декоративні тканини в мозаїках Равенни» Юлії Матвеєвої. Перша з них називалася «Символи Тіла Христового в ранньохристиянському мистецтві» і стосувалася тлумачення деяких, на перший погляд, незрозумілих елементів в древніх мозаїках та інших зображеннях. Вміння читати ці символи допомагає більше зрозуміти авторську думку та побачити в витворах не лише естетичну, але й теологічну глибину.

Друга лекція «Таїнство Хрещення через символізм ранньохристиянських баптистеріїв» мала подібну мету, проте стосувалася іншого набору символів. Лекторка розповіла про те, як і чому вони сформувалися саме в тому вигляді і який мали сенс для людей пізньої Античності та раннього Середньовіччя.

Наступного дня учасники конференції обмінювалися думками щодо прочитаної книги Поля Кутюр’є «Екуменічний заповіт», переклад якої українською мовою нещодавно побачив світ. Видання містить не лише текст самої книги, але й розлогу передмову та біографічну довідку про автора, які допомагають добре зрозуміти контекст написання твору. Багато речей, які для нас є зрозумілими та звичними в між церковному спілкуванні були чимось новим і дуже сміливим для Поля Кутюр’є і його однодумців в католицькій церкві і не тільки, проте саме їх досвід і посвята допомогли з’явитися традиції Дня молитви за єдність між християнами та розгорнули католицьку церкву до більш інтенсивного діалогу з іншими гілками християнства. Книга підіймає багато питань про практику екуменічних стосунків і сьогодні.

Іншими темами для обговорення на конференції стало використання Біблійних лозунгів в громадах НЄЛЦУ, обговорення деяких нюансів літургійного календарю та питання десятини.