28 вересня 2023 року в Соборі Святої Софії відбулася презентація Сучасного перекладу Біблії Українського Біблійного Товариства з апокрифічними (в православній та католицький традиції – второканонічними) книгами. Ця подія стала кульмінацією багатолітньої праці перекладачів, редакторів, мовознавців, вітчизняних та закордонних учених-біблеїстів.

Святкову презентацію розпочало керівництво Українського Біблійного Товариства – Президент УБТ Григорій Комендант, віце-президент УБТ о. Василь Луцишин та Генеральний секретар УБТ Олександр Бабійчук. Кожен привітав усіх присутніх із цієї визначною подією, нагадавши присутнім про подекуди важкий та тернистий шлях, який подолав презентований переклад. Далі лунали виступи та привітальні слова запрошених предстоятелів та представників церков, представників влади та інших почесних гостей. Від НЄЛЦУ був присутній єпископ Павло Шварц.

Святкова презентація завершилася співом відомого духовного гімну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни», спільним пам’ятним фото та подарунками – першим виданням Сучасного перекладу Біблії українською мовою з апокрифічними книгами Українського Біблійного Товариства.

Лютеранська церква не вважає апокрифічні книги богонатхненними, як канонічні 37 книг Старого Заповіту, проте вони можуть бути корисним джерелом мудрості та історичних відомостей про духовне і політичне життя міжзавітного періоду. Тому вони стали частиною перекладу Біблії німецькою мовою, який здійснив Мартін Лютер.