«Не бійтеся, бо я звіщаю вам велику радість, яка буде для всього народу: для вас сьогодні в місті Давида народився Спаситель, Який є Христос Господь» (Євангелія від Луки 2,10-11)

Ці слова Ангел Господній промовляє до пастухів, які побачили Божу славу, але вони також актуальні для нас сьогодні.

 «Не бійтеся» – це заклик довіритися Божому посланцю і почути Божу звістку. Звістку, яка переповнена радістю, адже вона проголошує народження Спасителя.

Понад 2000 років тому звичайні люди, які, подібно до нас, були свідками жорстокості окупантів і соціальної несправедливості, були запрошені першими побачити Спасителя, якого потребував весь світ.  Сьогодні Бог теж звертається до Своєї Церкви зі словами: «Не бійтеся». Незважаючи на болісний досвід війни, втрати, страхи за власне життя та життя найближчих людей, на невпевненість в майбутньому, Бог і далі є поряд  із нами. Господь близько, як про це нам нагадують біблійні тексти часу Адвенту. Але в радісному очікуванні на Спасителя є ще одна чудова звістка, про яку говорить автор Псалму, що зачитується на Різдво:

«Нехай радіють небеса й веселиться земля… Бог судитиме всесвіт справедливо і народи — за Своєю істиною» (Псалом 95,11.13)

Радіючи з Божої присутності і Його справедливості, ми продовжуємо молитися:

  • про закінчення війни;
  • про охорону для наших воїнів і про зцілення для поранених;
  • про тих, хто невпинно служить іншим людям – рятувальників, медиків, працівників комунальних служб, волонтерів і всіх тих, хто віддано допомагає іншим;
  • про тих, які втратили своїх близьких і не зможуть відсвяткувати це Різдво разом;
  • про людей, що живуть під постійними обстрілами чи намагаються віднайти себе на новому місці;
  • про всіх тих, хто щодня змагається з труднощами, які спричинені війною і агресією проти мирного населення;
  • про справедливий мир, де злочин буде названий і покараний.

З Різдвом Христовим!

Нехай Господь дарує силу надії кожному, хто вірить у Нього!

Єпископ Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України

Павло Шварц