З 20 по 25 червня у Львові відбулася Школа міжконфесійного діалогу. Захід проводився Інститутом екуменічних студій на базі Українського католицького університету. Учасники проживали у Патріаршому готелі на території УКУ.
Учасники мали змогу прослухати лекції, взяти участь у дискусіях, перегляді фільмів та інших видах активності. Також усім охочим було запропоновано відвідувати літургії в каплиці семінарії Української Греко-Католицької Церкви, які відбувалися щоранку. Сама ж семінарія знаходиться на території УКУ.
Кожного дня на учасників курсу очікувало по 2 лекції, у перший та останній день – по 3. На лекціях обговорювалися питання щодо історії виникнення екуменічного руху, ті виклики, з якими він стикається сьогодні, в умовах війни, в Україні. В окремій лекції обговорювалися богословські основи міжконфесійного діалогу та співпраці, а зокрема, пролунало слушне зауваження про те, що завданням екуменізму, в контексті того, що Церква є Тілом Христовим – є необхідність зібрати Тіло воєдино. Проте, важливим є також розуміння, навколо чого саме потрібно об’єднуватися.
Ще одну лекцію було присвячено появі та функціонуванню Всесвітньої ради церков. Учасники школи дізналися з неї про історію появи ради та її складові. Інші теми зачіпали також: питання участі православних в екуменічному русі (спікер – Георгій Коваленко), стан католицько-православного діалогу і механізму надання автокефалій, а також динаміку участі українських протестантських церков у екуменічному русі.
У рамках Школи було передбачено візит до архієпископа Філарета — очільника Львівської єпархії Української Православної Церкви. Значну частину часу при цьому було присвячено обговоренню собору УПЦ, який відбувся 27 травня. Решту часу розглядався процес діалогу. Під кінець події – Філарет подарував учасникам книгу зі своїми роздумами про екуменізм: «Традиція. Виклики. Суспільство».
Цікавим моментом програми Школи був також візит до семінарії УГКЦ, де учасників познайомили з особливостями навчання та буденного життя семінаристів. Після лекції про життя українських протестантських церков, відбулися відвідини п’ятдесятницької церкви та семінарії. Також, у якості культурного заходу, усі присутні узяли участь в екскурсії Львовом.
Останній день Школи відзначився лекцією про причини обережної ставлення різних конфесій до екуменізму, а опісля неї — підбиттям підсумків програми. Успішне засвоєння тем Школи завершувалося написанням есе, та, відповідно, врученням сертифікату.
Наприкінці програми відбулася спільна молитва за єдність християн та вручення сертифікатів.
Георгій Масюк