Трагедії об’єднують людей і надихають на спільне служіння ближнім. Війна, розв’язана путінським режимом проти України вісім років тому і переросла в широкомасштабну у лютому, призвела до значних руйнувань, численних жертв і потоків біженців. Оборонні сили України протистоять агресору, а уряд, місцева влада і бізнес працюють, аби підтримати порядок у тилу, але війна змінює звичний ритм суспільства, створюючи нові можливості для співпраці.

З самого початку війни НЄЛЦУ та її громади використовують ресурси та міжнародні контакти, щоб служити постраждалим. Список усіх, хто допомагає пожертвами, гуманітарними вантажами, розміщенням біженців за кордоном і молитвами, є величезним. Про деякі акції ми вже писали, інші ще чекають на висвітлення, однак потреба в допомозі лише зростає, і мережа партнерських контактів розширюється.

Братська реформатська громада Святого Андрія в селі Підгайчики Івано-Франківської області стала прихистком для переселенців із зони активних бойових дій, зокрема з Києва та його околиць. Громада прийняла частину бездомних підопічних служіння Дому милосердя. Значну гуманітарну допомогу для прийняття переселенців надала Сілезька євангельська церква Аугсбурзького віросповідання (Чехія). Частину цієї допомоги розподілили серед потребуючих у Підгайчиках та навколишніх селах, а частину передали до Києва, Бучі та Ірпеня пастор Ігор Шемігон та працівники Дому милосердя.

У харківській громаді Святого Вознесіння, полтавській громаді Примирення та громаді міста Кременчук Полтавської області відкрито пункти надання гуманітарної допомоги переселенцям із зони бойових дій та людям у складних життєвих обставинах. Це стало можливим завдяки підтримці фонду Діаконія при Євангельській церкві Аугсбурзького віросповідання в Польщі, а також польського відділення протестантської гілки ордена Св. Іоанна, яке надало необхідні ліки.

В Одеському регіоні давно налагоджено співпрацю зі світськими організаціями та органами влади для надання соціальної допомоги. Громади регіону зібрали значну кількість одягу та передали його органам соціального захисту в селі Йосипівка Одеського району.

Речі, зібрані для Йосипівки

Неочікувану допомогу громаді Святого Павла надав швейцарець Штефан Томан. Він закупив і привіз продукти та засоби особистої гігієни, самостійно подолавши довгий шлях на власному автомобілі.

Пастор Олександр Гросс та Штефан Томан

Пізніше великий гуманітарний вантаж з Європи, зібраний зусиллями організації European Foundation for Ukraine, який включав продукти, засоби гігієни та ліки, був розміщений у приміщеннях Церковного центру Святого Павла. Частину гуманітарного вантажу розподілили у вигляді продуктових наборів серед нужденних, а іншу частину буде передано силам оборони.

Склад гуманітарної допомоги у будівлі Церковного Центру Святого Павла

Ми вдячні Богу за те, що Він відкриває для нас нові можливості для співпраці задля служіння ближнім. Ми щиро вдячні всім, хто жертвує кошти, витрачає час на закупівлю та доставку необхідних товарів, а також усім, хто молиться за нас і поширює правдиву інформацію про події в Україні.

«Щедра душа буде насичена, і хто напуває інших, той і сам буде напоєний»

(Прит. 11:25)