“Бо без мене нічого чинити не можете ви” – такі слова з 15 розділу Євангелія від Іоанна стали лозунгом Синоду Німецької Євангелічно-Лтеранської Церкви України, який відбувся в Одесі 9 жовтня. Вони, немов рушійна сила, стали підставою для змін, прийнятих на засіданні Синоду. Після декількох років руйнування церкви, недопущення на Синод синодалів, звільнення пасторів, виселення через суд лютеранських громад з приміщень для богослужінь, після важких років для віруючих засяяло, нарешті, світло надії. Віра та надія на Бога принесли свій видимий результат.

В атмосфері любові та взаємног розуміння синодали більшості громад Церкви, за підтримки громад, що не мали  можливості участі в синоді по політичним причинам, вдихнули в церкву нове життя.

Висловивши недовіру єпископу Машевському, скасувавши всі злочинні рішення  “синодів” 2015-2017 років, високі збори обрали шлях розбудови. На строк в один рік було обрано єпископського візитатора. Ним став пастор громади Св. Вознесіння з Харкова Павло Шварц.

Синод обрав новий склад президії, затвердив нового президента Синоду – пастора Олександра Гросса. Було обрано Ревізійну комісію. Учасники Синоду також не прийняли пропозицію по зміні назви церкви виключенням слова “німецька”.

Але, мабуть, головним підсумком відбувшогося засідання можна вважати рішення про подальшу участь НЄЛЦУ в Союзі Євангелічно-Лютеранських Церков. Тим самим члени Синоду висловили свою незгоду з запропонованим виходом з Союзу ЄЛЦ, фактичним припиненням участі церкви в партнерському договорі с Євангелічно-Лютеранскою церквою Баварії і виходом із Всесвітньої Лютеранської Федерації. Залишаючись частиною великої лютеранської родини в 99 країнах світу, ми з надією дивимось в майбутнє.