“Бо без мене нічого чинити не можете ви” – такі слова з Євангелія від Іоанна 15 розділу стали висловом Синоду Німецької євангелічно-лютеранської церкви України, що пройшов в Одесі 9 жовтня. Вони, немов рушійна сила, стали підставою для змін, прийнятих на засідання Синоду. Після декількох років руйнування церкви, недопущення на Синод синодалів, звільнення пасторів, виселення через суд лютеранських громад з приміщень для богослужінь, після важких років для віруючих засяяло, нарешті, світло надії. Віра та надія на Бога принесли свій видимий результат.

В атмосфері любові та взаєморозуміння синодали більшості громад церкви, за підтримки громадами, що не мали  можливості участі в синоді по політичним причинам, вдихнули в церкву нове життя. Висловивши недовіру єпископу Машевські, скасувавши всі злочинні рішення  “синодів” 2015-2017 років, високі збори обрали шлях створення. На строк в один рік було обрано єпископського візитатора. Нам став пастор громади св. Вознесіння з Харкова Павло Шварц.

Синод обрав новий склад президії, затвердив нового президента Синоду. Було обрано Ревізійну комісію. Учасники Синоду також не прийняли пропозицію по зміні назви церкви виключенням слова “німецька”. Алє, мабудь, головним підсумком відбувшогося засідання можна вважати рішення про подальшу участь НЄЛЦУ в Союзі Євангелічно-лютеранських церков Росії, України, Казахстана, Грузії, Киргизії та Узбекистана. Тим самим члени Синоду висловили свою незгоду з запропонованим виходом з Союзу церков та фактичним припиненням участі церкви в партнерському договорі с Євангелічно-Лютеранскою церквою Баварії і виходом із Всесвітньої Лютеранської Федерації. Залишаючись частиною великої лютеранської родини в 99 країнах світу, ми з надією дивимось в майбутнє.