Згідно нової редакції статуту НЄЛЦУ, на Синоді громади представляють виключно голів Рад. Отже, доцільним виявилося поєднання чергового засідання Синоду та конференції для голів Рад громад. Усього на Синоді та конференції були присутніми 17 голів, а також ті, хто представляв їх за довіреністю. Загалом НЄЛЦУ складається з 24 громад.  

Синод відбувся 5 травня на території церковного центру в Одесі. Він розпочався з урочистого богослужіння в Лютеранській церкві Святого Павла, яке проводив єпископ Павло Шварц. В своїй проповіді він нагадав учасникам Синоду, що ніхто з людей не є і не може бути спасителем для інших. Головна задача Церкви – приводити людей до їх справжнього Спасителя – Ісуса Христа.

Почесним гостем Синоду був пастор Міхаель Хюбнер, генеральний секретар Союзу Мартіна Лютера. Цю організацію було засновано з метою допомоги лютеранським церквам німецької традиції за межами Німеччини. Вона є давнім партнером НЄЛЦУ. Після завершення богослужіння пастор Хюбнер виступив з коротким вітальним словом.  Він згадав про безліч важких подій в історії церкви ХХ сторіччя, але наприкінці нагадав: «Це Ваш привілей, як Синоду – робити внесок у майбутнє, яке Бог дарує через Свого Сина Ісуса Христа. Ви є членами Тіла Христового – Церкви, яка свідчить про Ісуса не лише через віру та любов, але також і тверду надію на майбутнє!»

Засідання Синоду пройшло у великій залі Пасторського будинку на території церковного центру. В цій залі зараз розташована авторська виставка Олександра Сурілова «Спадщина чорноморських німців». Порядок денний включав здебільшого звіти та обговорення юридичних питань. Також Синодом було прийняте нове Положення про служіння проповідника, скореговане з урахуванням сучасних реалій та досвіду Церкви.

Наступного дня голови Рад громад зібралися в церковному центрі села Петродолинського Одеської області, для проведення конференції. Важливою її складовою було вивчення послання апостола Якова в малих групах. Також учасники поділилися відомостями про стан справ у своїх громадах та отримали інформацію щодо можливостей покращення роботи в громаді та розвитку служіння.

Міхаель Хюбнер залишився в Одесі ще на один день та виголосив проповідь на богослужінні Громади Святого Павла.